בית המשפט ביטל את זכיית שופרסל במכרז, חלוקת תווי המזון של משרד הפנים נדחתה למועד לא ידוע

בית המשפט המחוזי בירושלים ביטל הערב (רביעי) את זכיית שופרסל במכרז לחלוקת תווי המזון של משרד הפנים. ההחלטה התקבלה אחרי שבסוף השבוע הוציא בית המשפט צו מניעה על תחילת חלוקת התווים, בשווי כולל של 700 מיליון שקלים. משמעות ביטול הזכייה היא שהפעלת התכנית נדחית למועד לא ידוע. השופט אלי אברבנאל קבע שהדיון לגבי הזוכה במכרז יחזור לוועדת המכרזים.

עמותת פתחון לב הגישה את העתירה בטענה ששופרסל לא עומדת בתנאי המכרז, בכל הנוגע לפריסת נקודות המכירה בהן אפשר יהיה לממש את התווים. בנוסף, העתירה עסקה בניקוד שקיבלה העמותה במכרז. בנושא זה, קבע בית המשפט כי יש להחזיר לפתחון לב את הניקוד שהפחיתה לה ועדת המכרזים.

השופט דחה את טענת פתחון לב כי יש לפסול את זכיית שופרסל מכיוון שהצעת המחיר שהגישה לוועדת המכרזים  הייתה גרעונית ופגע בתחרות.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מאז פורסם המכרז לחלוקת תווי המזון נמתחה ביקורת על אופן בו נוהל ועל הקריטריונים שנקבעו לזכאות לקבלת התווים. ביקורת נוספת נמתחה על אבטחת המידע ותנאי הפרטיות של הזכאים להנות מהתכנית.

הביקורת המרכזית על הקריטריונים היא שהתנאי המרכזי שנקבע היה זכאות ל-70% הנחה בארנונה. לטענת ארגונים חברתיים, תנאי סף הזה ימנע השתתפות בתענית מאוכלוסיות רבות הזקוקות לכך.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website