בית המשפט החליט לצמצם את צו איסור הפרסום בפרשת נוה

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן הבוקר (רביעי) בערר שהוגש כנגד צו איסור הפרסום המתקיים בפרשת אפי נוה. את הערר הגישו העיתונים "גלובס" ו"הארץ", זמן קצר לאחר שהתפוצצה הפרשה.

השופט ציון קפאח שדן בערר, החליט בדיון לצמצם את צו איסור הפרסום, כך שיהיה ניתן לפרסם פרטים על הפרשה, למעט פרסום שמות המעורבות ותמונותיהן, והפנייה לחומרי חקירה גולמיים. קאפח לא התיר לפרסום את שמותיהן של השופטת ועורכת הדין המעורבות לפרסום, אלא הורה לקיים דיון בעניין זה בבית משפט השלום ביממה הקרובה.

אמש הגישה היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 (יאח"ה) הודעה לבית המשפט, בה הודיעה כי היא מסכימה לצמצום צו איסור הפרסום על הפרשה, כך שלא יחול על פרטי החקירה הנוגעים לשופטת, עורכת הדין והמתמחה המעורבות בה לכאורה.

עוד הודיעה המשטרה כי היא מסירה את התנגדותה לפרסום שמותיהן של השופטת ועורכת הדין ומשאירה את ההחלטה בעניין לשיקולו הבלעדי של השופט ציון קאפח.

כיום, קיימים בפרשה שני צווי איסור פרסום: הראשון נוגע לכלל המידע שהושג ממכשירו הנייד של אפי נוה, אותו מידע שהוביל לפתיחת החקירה כנגדו. השני, מתייחס לפרשה כולה. כזכור, בבסיס פרשת נוה מצויים חשדות למינוי שופטות ושופטים בתמורה לשוחד. הפרשה התפוצצה לפני כשבוע, אז נחשף כי אפי נוה, בתפקידו כיו"ר לשכת עורכי הדין, מינה לכאורה שופטת שלום ופעל למינוי שופט שלום למחוזי, בתמורה לשוחד מיני.

בעקבות גילוי הפרשה, התפטר נוה מתפקידו כיו"ר לשכת עורכי הדין. נוה נחקר בפרשה מספר פעמים בשבוע האחרון, במשרדי להב 433. עוד נחקרו השופטת ועורכת הדין החשודות בפרשה, ומספר מחברי הוועדה למינוי שופטים התבקשו לתת עדות פתוחה במשטרה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website