בית המשפט נמנע מלהגביל, אך ארגון הכבאים הקל בצעדים הארגוניים

ארגון הכבאים נענה להצעת נשיא בית הדין לעבודה בנצרת, ויבצע תהליך של שיקול דעת נוסף באשר להחרגת אימונים, הדרכות ותרגילים מהצעדים הארגוניים. בית הדין האזורי לעבודה בנצרת נמנע פעם נוספת, בשלב זה, מלהיעתר לבקשת המדינה להגביל את זכות השביתה של הכבאים, הפועלים מזה כחודש וחצי במתכונת שבת. בית הדין הודיע כי הכרעה סופית בעניינים השונים העומדים על הפרק תנתן בהקדם.

עם זאת, כמחווה של רצון טוב לדבריו, הודיע הארגון לעובדים כי יחדש גם את תהליך המיון והקליטה לקורס לוחמי אש, אשר יאפשר קליטת 250 לוחמים חדשים לארגון. בנוסף, ועל אף שלא התבקש לעשות כן, הסיר הארגון את העיצומים על הוצאתו לפועל של תרגיל לאומי לכיבוי אש, שיתרום לדבריו לרמה המקצועית של המערך כולו.

הפגנת הכבאים נגד נציב הכבאות דדי שימחי מול בית הדין לעבודה. 4 בנובמבר 2018 (צילום: עמר כהן)

בנוסף, שלח יו"ר ארגון עובדי מערך הכבאות, אבי אנקורי, מכתב למפקדי המחוזות ברשות הכבאות, ובוא קרא להם לזמן ישיבות דחופות עם נציגות הארגון ברמת המחוז, במטרה לבצע יחד בחינה משותפת של רשימת האימונים שהועברה על ידי הנציבות, ליצור שיח משותף, ולהגיע להבנות באשר לרשימת התרגילים, האימונים וההדרכות שבדחיפות עליונה.

"לאחר קיום הישיבות, רכזי המחוז יעבירו את המלצותיהם" הסביר אנקורי, "וביחד עם צוות מטעם ההסתדרות וארגון העובדים יעבירו החלטה מרוכזת לבית הדין ולמפקדי המחוזות. מפאת קוצר הזמן אני מבקש לזמן את הישיבות בדחיפות".

מחאת הכבאים באה על רקע טענות להתנהלות חד צדדית מצד רשות הכבאות, בניהולו של הנציב דדי שימחי. בין היתר בשל הוראה שניתנה לכבאים לבצע ‘שמירות’ בתחנות בין הקפצה מבצעית אחת לשניה, וכן בשל טענות לפגיעה בכספי הרווחה לחגים ורדיפת נציגי עובדים מצד ההנהלה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website