בכנסת זועמים על כוונת האוצר להעלות את הארנונה ב-1.1%

נציגי משרד האוצר הציגו בפני חברי ועדת הכספים את ההתייקרות המתוכננת בארנונה של הרשויות המקומיות בשיעור של 1.1%. באוצר טענו שמדובר בשיעור התייקרות נמוך ביחס לשני קודמות, ואמרו כי "זו אחת ההתייקרויות הנמוכות, לוחצים על הרשויות להתייעל". אך, על רקע הסחבת בסיוע לעסקים ולעצמאים, הרעיון להעלאת מסים התקבל בזעם.

יו"ר הועדה, ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הגיב להעלאת הארנונה כשאמר "חילקתם בוטנים ואחר כך אתם מצפים שישלמו מסים?" והוסיף "אם רציתם לראות איך מכניסים את היד לכיס של האזרח, הנה לכם. המוני אנשים מפוטרים או צריכים להתקיים במקרה הטוב מ-70% משכרם, שלא לדבר על העצמאים שלא מקבלים סיוע. הנה דרך נוספת לשימת אצבע בעינו של הציבור. ראינו את זה בשנה שעברה, והשנה הדבר בולט".

נציג האוצר בדיון, איתי טיומקין, השיב לטענות כשאמר "החוק לא סתם נבנה 50 אחוז מדד, 50 אחוז שכר, כי זה משקף את מבנה ההוצאות של הרשויות, אם הן תידרשנה לשלם יותר על הקניות או הכנסות שלהן וההכנסות שלהן לא יעלו, האלטרנטיבה היא העברות מהמדינה, כאשר בסופו של דבר הכסף לא גדל על העצים".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

את הדיון סיכם ח"כ פורר במילים קשות על התנהלות האוצר: "התחושה גם בציבור וגם פה היא שאתם חיים בסרט שנגמר האירוע, ושאתם מרשים לעצמכם לא לקיים מה שהבטחתם: דמי אבטלה לעצמאים עד תום מאי, קרן הלוואות בסיכון. הודעות לעיתונות יצאו עוד לפני שזה נאמר פה, ואין קרן".

"אגלה לכם סוד, עסקים שהיו בסיכון בחודש אפריל, לא יהיו כבר. הבטחתם 6 מיליארד ₪ להחזרת עובדים, איפה זה? נראה שהבעיה המרכזית במדינת ישראל, היא הקליטה. אתם מנותקים ולא מחוברים למציאות. אני מודיע לכם: אתם הולכים למצוא את עצמכם באירוע כלכלי שלא הכרתם".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website