במחאה על הכנסת עובדי כוח אדם: עובדי מעברי הגבול בנתב”ג יקיימו אסיפת מחאה

עובדי מעברי הגבול בנתב"ג יקיימו הערב (ראשון) אסיפת מחאה, שתחל בשעה 22:00 ותמשך כשעתיים, במחאה על הכנסת עובדי כוח אדם בעוד רבים מעובדי היחידה מצויים עדיין בחופשה כפויה על רקע משבר הקורונה. אסיפת המחאה צפויה להוביל לעומסים, בעיקר לשבים מחו"ל.

על אף שוועד העובדים הודיע על אסיפת המחאה כבר ביום חמישי בשבוע שעבר, ועל אף שהנהלת רשות האוכלוסין וההגירה טענה כי האסיפה מכונסת שלא כדין – בלא לבקש אישור מההנהלה לכינוסה במהלך שעות העבודה, עד כה לא הוגשה בקשה לבית הדין לעבודה בדרישה להוצאת צו מניעה כנגד כינוסה.

עובדי מעברי הגבול מפגינים מול משרד האוצר בירושלים במחאה על העיכובים המתמשכים בתשלום שכרם. יוני 2019 (קרדיט: יח"צ ועד עובדי רשות האוכלוסין וההגירה)

"בחודשים האחרונים, מאז חזרת נתב"ג לפעילות התרענו כי אם לא יחזירו עוד עובדים מהחופשה ויעבירו אותם לנתב"ג, ובמקביל יוסיפו לעובדי חצי משרה שעות נוספות, לא נוכל לעמוד במשימות שהטילו עלינו" מסרה יושבת ראש ועד העובדים של רשות האוכלוסין וההגירה שני שבתוב.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לדבריה, ההנהלה בחרה במקום זאת לתגבר את עובדי המשמרות בעובדי כח אדם, זאת בשעה שעובדי יחידות אחרות ברשות האוכלוסין וההגירה, כגון אשכול אילת, אכיפה וזרים, ולשכות מנהל האוכלוסין מצויים עדיין בחופשה כפויה בעקבות משבר הקורונה, וכן על אף שישנם כ-60 תקנים נוספים לא מאויישים ליחידת נתב"ג.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website