במחאה על תקיפת נהג: קו 68 של אגד בירושלים יושבת לשעתיים

איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות משבית הבוקר (חמישי) את פעילות קו אוטובוס מס’ 68 של חברת אגד בירושלים למשך שעתיים, במחאה על תקיפת נהג בקו זה. הקו, המחבר בין האוניברסיטה העברית בהר הצופים לקמפוס האוניברסיטה בגבעת רם, יושבת בין השעות 09:00 ל-11:00.

התקיפה שהובילה לשביתה אירעה ביום שלישי השבוע. נהג הקו, אבו אלהווא נאסר, הותקף באלימות על ידי אחד מהנוסעים. בהודעת ההסתדרות נמסר כי "תקיפה זו הינה חלק משרשרת מתמשכת של אירועי אלימות כלפי נהגי אוטובוסים, כאשר רק לאחרונה הותקף באגרופים נהג קו 274 של אגד הפועל ברחובות".

"לא נשלים עם התופעה האיומה הזאת, ולא נקבל כל סוג של אלימות כלפי נהגים מסורים שמבצעים את עבודתם", אמר הבוקר (חמישי) יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי. הוא ציין כי פנה לאחרונה לכל מנהלי חברות התחבורה הציבורית ולמנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר אייל, בדרישה להתקין מחיצה מוחלטת שתפריד בין הנוסעים לנהג, כפי שמקובל במדינות רבות בעולם, וזאת לצד צילום 24/7 של פנים האוטובוס. "אנו פועלים על מנת למנוע אסון, שכן כפי שכבר נוכחנו בעבר, נהגים הותקפו במהלך נסיעה, מה שכמעט גרם לתאונות קטלניות", הוסיף אדרי, "קיבלתי משוב שהנושא מטופל, אך בינתיים תקיפות הנהגים נמשכות. אני מודיע חד וחלק כי בכל פעם שעובדים ונהגים ייפגעו, נשבית את הקו שבו אירעה התקיפה".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

Leave a Reply

Name *
Email *
Website