במטרה לעודד הלוואה בערבות המדינה – הקלה בבירוקרטיה לבעלי עסקים

הממשלה מוסיפה צעדים כדי להקל על התזרים של עסקים שנפגעו כתוצאה ממשבר הקורונה: החשב הכללי רוני חזקיהו הודיע היום (ראשון) על שורה של הקלות נוספות, שמטרתן לעודד עסקים נוספים ליטול הלוואות בערבות המדינה.

לפי הפרסומים, לווים לא ידרשו לשלם את הריבית על השנה הראשונה של ההלוואה, והמדינה תהיה זו שתשלם את הריבית לבנק. מדובר בהקלה משמעותית, שהופכת את ההלוואה של השנה הראשונה למעשה למענק, ורק מהשנה השנייה העסק ידרש לשלם את הריבית לבנק. לפי החשב הכללי, הבנקים הביעו נכונות להפחית את הריבית על הלוואות אלו למתחת ל-1.5%.

החשב הכללי הפחית את שיעור הערבויות האישיות שדורשים הבנקים, ביטל את הדרישה להגיש תכנית עסקית ומסמכים נוספים שנדרשו עד כה להגשת הבקשה להלוואה והודיע על קיצור זמני הטיפול בבקשת ההלוואה. המטרה מאחורי המהלכים היא שיפור הגישה של עסקים להלוואות בערבות המדינה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר האוצר, משה כחלון אמר על הצעדים כי "משרד האוצר בראשותי מרחיב את המענה לעסקים קטנים בינוניים כחלק מחבילת הצעדים לשמירה על יציבות המשק של משרד האוצר. הקלה בבירוקרטיה וקיצור הזמנים בקבלת ההלוואות, חשובים ביותר כסיוע לעסקים שזקוקים לתזרים שוטף כעת. תפקידנו לשמור על איתנות המשק ועל כן זהו צעד משמעותי לאור נזקי המשבר שפוקד את הכלכלה הישראלית בעת הזו".

החשב הכללי, מר רוני חזקיהו אמר כי "עם התמשכות המשבר והקשיים הכלכליים והתזרימיים הנלווים אליו החלטנו להקל ולהגמיש את התנאים על מנת לאפשר סיוע תזרימי מיידי לבעלי עסקים רבים במשק זאת כחלק מחבילת הצעדים לשמירה על יציבות המשק של משרד האוצר".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website