במקום מרידור: יוגב גרדוס ימונה לממלא מקום ראש אגף תקציבים

שר האוצר ישראל כ"ץ החליט היום (שני) למרות את יוגב גרדוס, סגן הממונה על התקציבים לענייני מאקרו, לתפקיד מ"מ ראש אגף התקציבים במקום שאול מרידור שהתפטר.

יוגב גרדוס (38), בעל תואר ראשון בכלכלה וראיית חשבון בהצטיינות יתרה מהאוניברסיטה העברית, תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית, וכן תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת הרווארד. מכהן כיום כסגן הממונה על התקציבים לתחומי המקרו, ניהול וגיבוש תקציב המדינה, כוח אדם בשירות הציבורי, הבנקאות וגופי הפנסיה.

גרדוס החל את דרכו באגף התקציבים לפני כעשור, במהלכו שימש כרפרנט ורכז בתחום המאקרו ולאחר מכן ריכז את תחום הביטוח הלאומי והרווחה במשרד האוצר. בנוסף, שימש יו"ר ועדת הכספים של דירקטוריון נמל חיפה בין השנים 2015-2014.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כ"ץ הודיע על החלטתו בפגישה שקיים עם סגני ראש אגף התקציבים, ואמר כי גרדוס יעמוד בראש הצוות שיסייע לו בהכנת והעברת התקציב המשלים בממשלה ובכנסת, ובגיבוש תקציב לקראת שנה הבאה. נכון לעכשיו מדובר במינוי ממלא מקום ולא במינוי קבוע, שדורש אישור ממשלה.

בשבוע שעבר התפטר ראש אגף התקציבים שאול מרידור, לאחר חילוקי דעות קשים עם שר האוצר. גרדוס שמונה להחליפו התעמת בעבר עם מנכ"ל משרד האוצר דאז שי באב"ד, כשיחד עם סגנים הנוספים באגף התקציבים העביר לו מכתב בו טען שהוא פוגע בעבודתו. ההאשמות שנשמעו במכתב זה דומות במקצת להאשמות שהשמיע מרידור במכתב ההתפטרות שלו. בין השאר הועלו במכתב טענות על ‘הדרת’ אנשי האגף מישיבות מקצועיות, ותלונות על התבטאויות של באב"ד נגד האגף. לבסוף לאחר בירור הפרטים המכתב נמשך.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website