בן 74 נהרג מנפילה מסולם במהלך שיפוץ אולם אירועים בחיפה

עובד בן 74 נהרג לאחר שנפל מסולם במהלך שיפוץ אולם אירועים סמוך לכניסה הדרומית של חיפה. ההרוג, תושב חיפה בן 74, נפצע באורח אנוש. חובשים ופארמדיקים של מד"א ביצעו בו פעולות החייאה וניסו לפנותו לבית החולים רמב"ם, אך בדרך נאלצו לקבוע את מותו. זהו ההרוג הראשון בתאונות עבודה בשנת 2020, לאחר שבשנת 2019 נהרגו 87 עובדים במקומות עבודתם. המשטרה פתחה בבדיקת נסיבות התאונה.

״כשהגענו למקום ראינו גבר שוכב על הרצפה בסמוך לסולם, סיפרו לנו שהוא נפל מגובה של כ-5 מטרים. הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, עם סימני חבלת ראש. התחלנו מייד להעניק לו טיפול רפואי ולבצע פעולות החייאה מתקדמות" סיפרו פראמדיק על אופנוע מד״א ערן גולדשטיין וחובש בכיר על אופנוע מד״א יגאל גולדשטיין.

אולם הארועים ברחוב קדושי יאסי בחיפה בו נהרג עובד (צילום: דוברות איחוד הצלה)

אמש בשעות הערב נפל גבר כבן 50 מגג מבנה בשעה שעסק בתיקון תקלה בבית בחיפה. הוא פונה לבית החולים רמב"ם כשהוא במצב בינוני עם חבלות בפלג גופו העליון.

ממשטרת ישראל נמסר: "במוקד 100 התקבל דיווח לפני זמן קצר, בדבר תאונת עבודה קטלנית בחיפה, במסגרתה גבר נפל אל מותו מסולם, ככל הנראה במהלך שיפוץ אולם אירועים הנמצא סמוך לכניסה הדרומית של חיפה. המשטרה פתחה בבדיקת הנסיבות ונציג משרד העבודה זומן למקום".

"שנה חדשה החלה, אבל הקטל באתרי העבודה – שגבה מספר מחפיר של קורבנות בשנתיים האחרונות – ממשיך כשהיה" מסרה הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למאבק תאונות בניין ותעשייה. "למרבה הצער אנו מונים היום את ההרוג הראשון בתאונות עבודה, אשר נפל מסולם בגובה של 5 מ’, גובה בו נדרשת אבטחה לריסון נפילה. אתמול מונתה השרה יפעת שאשא-ביטון לעמוד בראשו של משרד העבודה והרווחה. גם נוכח אי הוודאות השלטונית, אפשרי וחיוני שהשרה החדשה תנקוט בצעדים נקודתיים וברי ביצוע להגברת בטיחות העובדים הרעועה, פתיחתו של קו חם לתלונות על הפרות בטיחות במנהל הבטיחות התעסוקתית, חידוש הטלתם של עיצומים כספיים בשל הפרות בטיחות, והגברת הפיקוח על בטיחות ובריאות העובדים בענף התעשייה".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website