בני גנץ מדבר: “מבקש את אמונכם כדי שנוכל להנהיג את מדינת ישראל”

בני גץ התכונן רבות לנאומו הראשון, המשודר בשידור ישיר במרבית ערוצי הטלוויזיה. "יותר ויותר אנשים מימין ומשאל מתביישים בהנהגה שלנו", אמר גנץ. בפתח דבריו התפרץ הפעיל החברתי אלי יוסף, במחאה כנגד הסחר הישראלי בנשק עם מדינות אפריקה. "השלטון הנוכחי מלא בהסתה ופילוג. השלטון היום מתנשא. אני מבקש ממכם להנהיג את מדינת ישראל״. הקהל בצעקות של ״מהפך״, ו"הו, הא, מי זה בא – ראש הממשלה הבא".

"במזרח התיכון הקשה והאלים לא מרחמים על החלשים, ורק החזק מנצח" אמר גנץ ופנה לנשיא איראן ואמר שיסכל את כל מזימותיו. "איננו מאיימים על איראן, אבל לא נקבל כל איום על ישראל". לא אאפשר תשלומי פרוטקשן במזוודות כסף", אמר בהתייחסו להתנהלות ממשלת נתניהו.

מאות בני אדם המתינו כשעה לתחילת נאומו של יו"ר "חוסן לישראל" בני גנץ, ששובר שתיקה בת כחודש מאז רשם את המפלגה החדשה. שעות ספורות לפני אירוע השקת קמפיין הבחירות של חוסן לישראל בביתן 10 בגני התערוכה, מסרה המפלגה כי הפרסומים על סיכום עם יו"ר מפלגת תל"ם משה יעלון נכונים, וכי הצדדים קרובים לסיכום על איחוד רשימות תחת ‘חוסן לישראל’. במסגרת האיחוד צפוי יעלון לקבל את המקום השני במפלגה, יחד עם שני שריונים בעשיריה הראשונה.

מיכאל ביטון, ראש מועצת ירוחם: "בירוחם ניצחנו את הסוציואקונומי!" אמר ביטון מעל הבמה. "עיירת הפיתוח הפכה למשגשגת. בירוחם פגשתי את גנץ לראשונה. הוא פגש את הנוער המדהים שלנו. בני קשר את גורלו לירוחם. בני הוכיח שהוא מחוייב עמוקות לחברה, לחינוך ולפריפריה, לכן אני כאן היום!" אמר ביטון. "העשייה של חוסן לישראל תהיה מושתת על חזון ישעה והיהדות החברתית. אבל גם על יסודות מגילת העצמאות". "הרוח הציונית לא מתה", אמר ביטון. בהמשך ציין את החלוצים, ביניהם החיילים, תנועות הנוער והמכינות, וציטט את מגילת העצמאות.

שידור ישיר מהצהרתו הראשונה של יו"ר מפלגת ‘חוסן לישראל’, בני גנץ

https://www.youtube.com/watch?v=vkY5SZ8JkH0

במשך שעה ארוכה טרם אירוע פתיחת הקמפיין התנגן ללא הרף הג’ינגל החדש של חוסן לישראל: "אין יותר ימין ושמאל, רק ישראל לפני הכל". לפחות עשרה צוותי טלוויזיה הגיעו לסקר את האירוע, לצד עשרות עיתונאים מכלי תקשורת אחרים. בשני צדי האולם נשמרו מושבים רבים למוזמנים על במות מוגבהות, ובמרכז האולם הצטופפו שאר הנוכחים בעמידה. מחוץ לאולם הוגשו שתייה וקינוחים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website