בני ה-60 ומעלה החלו להתחסן בעשרות מוקדים, מהבוקר: חיסונים בבתי האבות

היום השלישי של מבצע החיסונים לקורונה ‘לתת כתף’ יוצא לדרך. לאחר חיסונים לצוותים רפואיים ביום ראשון בבתי החולים ובמתחמים של קופות החולים, פתחו קופות החולים ובתי החולים אתמול (שני) 70 מוקדי חיסונים לאנשים מעל גיל 60 ובקבוצות סיכון. עד השבוע הבא ייפתחו 196 מוקדי חיסון.

היום (שלישי) תחל ההתחסנות בבתי האבות המשתייכים למטה ‘מגן אבות ואמהות’ במשרד הבריאות. דיירי בתי האבות יחוסנו בבית האבות עצמו.

משרד הבריאות דיווח כי ביום הראשון של מתן 10,000 מנות ראשונות של חיסון לצוותים הרפואיים, וזימון של 200 אלף תורים לחיסון.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בעשרה יישובים בפריפריה ייפתחו היום מוקדי חיסונים אחודים המיועדים למבוטחי כלל קופות החולים. המרכזים האחודים ייפתחו בנהריה, קרית גת, כרמיאל, אילת, דימונה, ערד, צפת, קרית שמונה, שפרעם ושדרות. המרכזים יופעלו בסיוע משל"ט הקורונה ויאפשרו לתושבים להתחסן בעיר מגוריהם, תוך חיסכון במאמץ ובמשאבים מקופות החולים שלא יצטרכו להקים ארבעה מוקדי חיסון עבור מספר קטן יחסית של מבוטחים. עם ההודעה על הקמת החיסונים אמר שר הבריאות, יולי אדלשטיין: "לתושבי קרית גת וצפת מגיע להתחסן לא פחות מלתושבי תל אביב והרצליה. אני מודה לרשויות המקומיות, לקופות החולים ולפיקוד העורף על ההתארגנות המהירה".

את התורים לחיסון ניתן לקבוע באמצעות המוקדים הטלפוניים של קופות החולים ובאתרי האינטרנט. בימים האחרונים ניכר עומס רב במוקדים הטלפוניים של הקופות, והשר אדלשטיין הודיע כי המשרד יסייע לקופות לתגבר אותם.

לפי הודעת משרד הבריאות, עד השבוע הבא יהיו 196 תחנות חיסון: 70 לכללית, 38 למכבי, 32 למאוחדת, 23 ללאומית, ו-23 בבתי חולים ועוד 10 תחנות אחודות של כל קופות החולים בצפון ובדרום.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website