בסיציליה מסבסדים תיירות נכנסת. הממשלה תממן חצי מעלות הטיסה ושליש מעלות הלינה בקיץ הקרוב

הממשלה המקומית של האי סיציליה מציעה לממן חצי מעלות כרטיס הטיסה, ואחד מכל שלושה לילות על האי. זאת בתנאי שהחופשה תוזמן בתקופה הקרובה ותצא לפועל אחרי שיסתיים משבר הקורונה. בנוסף תאפשר הממשלה לתיירים כניסה חופשית למוזיאונים ואתרים ארכאולוגים, כל זאת בניסיון לסייע לתעשיית התיירות להבטיח הכנסות עתידיות לתקופת ההתאוששות ממשבר הקורונה.

ההחלטה היא חלק מסיוע ממוקד בעלות של 50 מיליון יורו שאמור לסבסד את כניסה של מאות אלפי תיירים כבר בקיץ הקרוב, בתקווה שעד אז יוסרו מרבית המגבלות הבריאותיות. "אנחנו נחלק 400 אלף וואוצ’רים להנחות ומענקים כדי לעודד תיירים שירצו להגיע לסיציליה על אף הפחד" אמר מנליו מסינה, מי שעומד בראש אגף התיירות של האי סיציליה. מסינה הסביר כי הממשלה המקומית מסייעת לענף התיירות על ידי עידוד הזמנות שיתורגמו להכנסות ובעיקר לחיזוק הוודאות של חברות תיירות שנמצאות במצוקה בעקבות המשבר.

איטליה היא אחת המדינות המתוירות ביותר בעולם. ההכנסות מתיירות מהוות לא פחות מ-13% מהתוצר האיטלקי. באזורים כמו סיציליה חלקה של התיירות בכלכלה גדול אף יותר. זו גם הסיבה שבאי חוששים מאוד מתקופה ארוכה מדי של התאוששות איטית בתיירות הנכנסת ומחפשים תכניות שיאיצו את חזרת התיירים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי הצהרות הממשלה, איטליה מתכננת לפתוח מחדש את מרבית ענף התיירות כבר מחודש יוני הקרוב. עם זאת, כרגע לא ברור האם בקיץ הקרוב ניתן יהיה להסיר את ההגבלות הרפואיות ולאפשר באמת את החזרה המלאה לפעילות של אותם ענפים שהושבתו בגלל הקורונה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website