בעקבות אלימות חמורה: הלימודים בביה”ס “גלי עתלית” יושבתו לשעה

הלימודים בבית הספר "גלי עתלית" יושבתו מחר (ראשון) לשעה, ויחלו בשעה 9:00, זאת בעקבות אירוע אלימות במסגרתו הותקפו מורי ומנהלת בית הספר היסודי. "עוד מקרה אלימות חמור שמצטרף לסדרה ארוכה של אירועי אלימות כלפי עובדות ועובדי הוראה בחודשים האחרונים" מסרה מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן-דויד, " האלימות כלפי עובדי הוראה גואה, במשרד החינוך חייבים להתעורר".

האירוע התרחש ביום חמישי האחרון, כשתלמיד כיתה ה’ בבית הספר בעט בשתי מורות וזרק אבן לכיוונה של המנהלת. על פי הסתדרות המורים, אירוע אלימות זה מצטרף לשורה ארוכה של אירועים, בהם פעל התלמיד באלימות מול עובדי הוראה במקום ופגע בהם פיזית.

מבית הספר נמסר שנעשו מספר מאמצים להרגיע את הילד, אך הפגיעה ברכוש ובצוותי ההוראה של בית הספר נמשכה, במקביל לכך שתלמידים צעירים שהיו עדים לאלימות נתקפו פחד וחלק פרצו בבכי. בעקבות האירוע החמור, הסתדרות המורים מסרה שהיא תפנה את עובדי ההוראה בבית הספר, שיהיו מעוניינים בכך, לקבל תמיכה מקצועית.

על כן, הודיעה הסתדרות המורים כי תשבית את הלימודים ביום ראשון בבית הספר לשעה  יחלו בשעה 09:00 ובין השעות 9:00 ו-10:00 יתקיימו שיחות עם התלמידים בנושא אלימות ומוגנות.

"אני מתריעה השתיקה של משרד החינוך ואי המענה שהם נותנים לעובדי ועובדות ההוראה עוד תוביל אותנו חלילה לאסון ולאבדות בנפש", הוסיפה בן דויד, שבחודשים האחרונים מתחה ביקורת על כך שהתוכנית שהציגה הסתדרות המורים למשרד החינוך למניעת מקרי האלימות בבתי הספר אומצה באופן חלקי בלבד.

בדצמבר 2017, אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את התיקון לחוק העונשין שאמור להחמיר את הענישה על תקיפת עובדות ועובדי חינוך, כך שתעמוד על עד חמש שנות מאסר. לטענת הסתדרות המורים, מצב העניינים מאז אישור התיקון, מקרי פגיעה באנשי חינוך ממשיכים להיות עניין שבשגרה. באותו חודש פרסם הסתדרות המורים את תוצאות סקר האלימות שנערך בשנים 2017-2016. ממנו עלה שמעל ל-70% מעובדי ההוראה הותקפו מילולית או פיזית על ידי תלמידים. מתוך עובדי ההוראה שהעידו כי סבלו מאלימות, 61% הותקפו מילולית על ידי תלמידים, 33% הותקפו מילולית על ידי הורים, 32% הותקפו פיזית על ידי תלמידים ו-4% הותקפו פיזית על ידי הורים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website