בעקבות אלימות קשה: ביה”ס “עליזה בגין” במגדל העמק יושבת לשעה

הלימודים בבית הספר היסודי "עליזה בגין" במגדל העמק יתחילו מחר (רביעי) בשעה 9:00 בעקבות אירוע אלימות קשה כלפי עובדת הוראה. מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד: "אירוע זה, כמו אירועים אחרים, לא יכול לעבור בשקט"

על פי הסתדרות המורים, ביום ראשון האחרון שני תלמידי כיתה ב’ בבית הספר התקוטטו, וכשאחת המורות ניסתה להפריד ביניהם אחד התלמידים דחף אותה, עלה על השולחן והחל לצעוק עליה כל זאת כשהוא מסרב לצאת מהכיתה. בשבוע שלפני זה התלמיד הושעה מבית הספר בעקבות הרמת יד על  מורה, אך לא ננקטו נגדו צעדים מעבר לכך. בעקבות אירוע האלימות, המורה חשה ברע, נמצאת בביתה ומקבלת טיפול רפואי.

לטענת הסתדרות המורים, מדובר בילד שיש נגדו שורה ארוכה של תלונות לאורך השנים, ובהן אלימות פיזית ומילולית כלפי תלמידים וכלפי צוותי הוראה, זריקת כסא על רגליה של מורה מחליפה ותקיפה של מורה במספריים.

בחודש האחרון נרשם שיא באירועי אלימות המכוונים כלפי מורים. האירוע במגדל העמק מגיע אחרי אירועי תקיפה שהתרחשו בבת ים, אילת, עתלית, חולון, באר שבע ועוד. "אני קוראת למשרד החינוך לשים את נושא האלימות כלפי עובדי ועובדות ההוראה בראש מעיניהם ולגבש תוכנית חירום שתמגר תופעות קשות אלו", אמרה בן דויד.

בדצמבר 2017, אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את התיקון לחוק העונשין שמטרתו להחמיר את הענישה על תקיפת עובדות ועובדי חינוך, כך שתעמוד על עד חמש שנות מאסר. לטענת הסתדרות המורים, מאז אישור התיקון מקרי פגיעה באנשי חינוך ממשיכים להיות עניין שבשגרה. באותו חודש פרסמה הסתדרות המורים את תוצאות סקר האלימות שנערך בשנים 2017-2016. ממנו עלה שמעל ל-70% מעובדי ההוראה הותקפו מילולית או פיזית על ידי תלמידים. מתוך עובדי ההוראה שהעידו כי סבלו מאלימות, 61% הותקפו מילולית על ידי תלמידים, 33% הותקפו מילולית על ידי הורים, 32% הותקפו פיזית על ידי תלמידים ו-4% הותקפו פיזית על ידי הורים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website