בעקבות פתיחת כיתות התגבור: ארגון המורים הכריז על סכסוך עבודה בעל יסודיים

ארגון המורים הכריז הערב (שני) על סכסוך עבודה בכלל מערכת החינוך העל יסודי, בעקבות המשך פתיחת בתי הספר לכיתות התגבור. הסכסוך מגיע בעקבות סדרה של מכתבים ופניות של הארגון לראש הממשלה, שר החינוך ומנכ"ל המשרד, על הסכנה להדבקת מורים שממשיכים להגיע לבתי הספר. במידה ויתבצע, סכסוך העבודה יחול על כלל המורים המאוגדים בארגון.

במכתב שנשלח הערב לממונה ראשית על יחסי עבדוה במשרד, יצא הארגון נגד דרישת משרד החינוך לחייב מורים המלמדים כיתות תגבור בבתיה"ס העל יסודיים להגיע לבתי הספר, "ללא כל צורך פדגוגי או אחר, תוך העמדת המורים והתלמידים בסיכון בריאות" כתב יו"ר הארגון, רן ארז.

לטענת הארגון, בתי הספר אינם מספקים אמצעי הגנה יעילים, בעוד הדחיפות הפדגוגית להגעת המורים ותלמידים בבית הספר מוטלת בספק. "משרד החינוך מתנער מאחריותו על בריאות התלמידים כאשר הנתונים מראים שאחוזי ההדבקה בבתי הספר ובמיוחד בעל יסודיים ובקרב בני הנוער רבה ומסוכנת ואין כל סיבה לחשוף את ציבור המורים לסכנה בריאותית של ממש. הארגון מבקש שכלל המורים המאוגדים בו יוכלו לבחור שלא להגיע לבתי הספר במידה ואינם מרגישים בטוחים בכך.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי תוכנית משרד הבריאות ליציאה מהסגר, הגנים יפתחו, ככל הנראה, כבר ביום ראשון הבא, 18 באוקטובר, אך פתיחת כיתות א’ עד ד’ תידחה רק לתחילת נובמבר, חרף דרישת ועדת החינוך להקדים את הפתיחה במידה והתחלואה תצומצם. על פי המתווה הנוכחי, פתיחת כיתות ה’ עד י"ב תחל רק בחודש ינואר 2021.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website