בעקבות תקיפת האחות: האחים והאחיות במרכזים הפסיכיאטריים ישבתו ביום א’ לשעתיים

בעקבות תקיפת האחות בבאר יעקב, תתקיים שביתת מחאה של האחים והאחיות במרכזים הפסיכיאטריים, באמצעות אסיפות עובדים ביום א’ החל מ-10:00 ועד 12:00 הסתדרות האחיות והאחים הודיעה הבוקר כי תרחיב את הצעדים הארגוניים ביום ראשון לכל בתי החולים הפסיכיאטריים בעקבות התקיפה החמורה של האחות במרכז לבריאות הנפש בבאר יעקב.

האחות הותקפה אמש (ה’) באלימות קשה ע"י מטופל במרכז הרפואי לבריאות הנפש בבאר יעקב. האחות פונתה לבית חולים בקרבת מקום עם חבלות קשות בראשה. לפי הסתדרות האחיות,  מטופל המאושפז בבית החולים בצו בית משפט עקב עבירות אלימות, תקף את האחות, בעט בפניה בעוצמה, שהפילה אותה לרצפה והמשיך לבעוט בה עד שנבלם על ידי הצוות של בית החולים.

האחות שהותקפה במרכז הרפואי לבריאות הנפש באר יעקב, 14 במאי 2020 (צילום: צוות סיעוד באר יעקב)

 
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שאול סקיף יו״ר חטיבת בתי החולים בהסתדרות האחיות והאחים: ״צריך אפס סובלנות לאלימות נגד צוותים רפואיים. החלטנו להרחיב את הצעדים הארגוניים כדי להדגיש את החובה להגן על האחיות והאחים בכל שעות היממה , ולהוסיף תקנים ואמצעים לטיפול באלימות במרכזים הפסיכיאטריים״.

יו"ר הסתדרות האחיות ואחים, אילנה כהן: "אנו מגנים בכל תוקף את ההפקרות הנהוגה ביחס לשמירה על בטחונם הפיזי של האחיות והאחים במרכזים הפסיכיאטריים וקוראים לכל הגורמים כולל הממשלה החדשה לספק אבטחה ראויה לצוותים הסיעודיים בד בבד עם הוספת משאבים להפחתת העומסים והטיפול בחולי הנפש המאושפזים כולל אלו המאושפזים בצווי הסתכלות וצווי אישפוז״.

שניהם הוסיפו ״אנו שולחים את איחולי החלמה מעומק הלב לאחות שנפגעה ומקווים כי תחזור לבריאות איתנה במהרה, בתקווה לימים טובים יותר".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website