בעקבות תקיפת נהג האוטובוס בפ”ת בשישי: נהגי ‘דן’ יקיימו אסיפת מחאה

אסיפת מחאה ושיבושים בתחבורה הציבורית בפתח תקווה בעקבות תקיפת נהג אוטובוס: איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות וועד עובדי חברת התחבורה הציבורית "דן", יקיימו הבוקר (שני) אסיפת מחאה, על רקע אירוע מקרה אלימות קשה כלפי נהג החברה בפתח תקווה בשישי האחרון, ובהמשך לתופעה הולכת ומתרחבת של מקרי אלימות נגד נהגים. אסיפת המחאה של הנהגים תתקיים בשעות 9:30 ל-11:30 בבוקר בתחנה המרכזית בפתח תקווה. בזמן הזה חברת "דן" לא תפעיל נסיעות שיוצאות מהעיר.

"ההסתדרות לא תעמוד מנגד ותפעל בנחישות כדי לבער את נגע האלימות נגד נהגי התחבורה הציבורית", אמר יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, "כבר בתקופה הקרובה אקיים התייעצויות עם יזמים בשוק, בנושא מיגון הנהגים. ההסתדרות תפעל בכל החזיתות על מנת לשמור על ביטחונם של נהגי התחבורה הציבורית".

בשישי בלילה נהג אוטובוס בן 64 של חברת "דן" הותקף בפתח תקווה על ידי תושב העיר. האירוע התרחש ברחוב אורלוב בעיר, בעת שהנהג ישב בכיסא הנהג. התוקף, צעיר בן 31, ניגש לנהג והחל להכות אותו מסיבה לא ברורה. בהמשך, איתרה המשטרה את התוקף והוא נעצר. החשוד נחקר והבוקר הובא בפני שופט בבית משפט השלום בפתח תקווה. אחת הנוסעות תיעדה את התקיפה החמורה.

מחברת דן אליה משתייך הנהג נמסר כי "המקרה מזעזע. אנו בחברת דן המומים מהתופעה המקצינה והולכת בחברה שלנו בישראל ונמשיך לדרוש מהמשטרה ורשויות האכיפה לפעול במלוא הכח כנגד אותם אנשים אלימים".

לאחר האירוע נשמעו קולות שונים של נהגי אוטובוס ברשתות החברתיות, שהזדעזעו מהמקרה וקראו לנהגים לצאת ולהפגין ואף לשבות במחאה על האלימות כלפי עובדי התחבורה הציבורית. חלק מהכותבים דרשו כי תא הנהג יהיה סגור לחלוטין, כפי שניתן לראות כיום בחלק מקווי האוטובוס, כדי שהנהג יהיה מוגן מאחורי דלת זכוכית.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website