בקולומביה הכנופיות שולטות ברחוב, ובספרד מספר המתים עבר את סין

מגפת הקורונה ממשיכה להתפשט במהירות בעולם. מניין החולים שאובחנו כחולים בנגיף עומד על 462,419, ו-20,867 בני אדם מתו מהמחלה. מבין 134,575 ‘התיקים הסגורים’ 85% החלימו מהמחלה ו-15% מתו. אחוז תמותה גבוהה כעת בהרבה מהחיזוי של ארגון הבריאות העולמי לפני כחודש.

ספרד – ביממה האחרונה חלה עליה חדה במספר הקורבנות בספרד מנגיף הקורונה. על פי נתוני משרד הבריאות הספרדי 738 בני אדם מתו מנגיף הקורונה וסיבוכיו ביממה האחרונה, ובכך עקפה ספרד את סין, והיא שנייה רק לאיטליה במספר המתים. עד כה 47,610 חולים בקורונה ו-3,434 מתו בספרד מהמחלה וסיבוכיה. מרבית מאובחני הקורונה מרוכזים בערים הגדולות ובמיוחד במדריד, ברצלונה ובחבל הבסקים. ההחמרה במצב הובילה את צבא ספרד לבקש מבעלות בריתו בנאט"ו ערכות בדיקה, מכונות הנשמה וציוד מגן, כחלק מהסדרי הסיוע הבינלאומיים של הברית, כך הודיע הרמטכ"ל מיגל וירויה.

רחוב ריק בברצלונה לאחר שממשלת ספרד הטילה עוצר בניסיון לבלום את התפשטות וירוס הקורונה, מרץ 2020 (Photo by Paco Freire/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

פרננדו סימון, ראש מרכז תיאום מצב החירום של ספרד, אמר כי הוא מקווה שהמספרים יגיעו לשיאם בקרוב. "אם אנחנו לא שם כבר, אנחנו קרובים מאוד", אמר. "אני לא יכול לומר שהגענו לשם". הוא הוסיף כי גם אם הם יגיעו לשיא, יהיה זה לא יעיל לחשוב על הקלה במגבלות בזמן הקרוב.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

קולומביה – הכנופיות בקולומביה, שם אובחנו עד כה 378 נשאי קורונה ו-3 מתים מהנגיף ומסיבוכיו, מנצלות את המבולקה שבצל המחלה לסגירת חשבונות. כתב הגרדיאן בבוגוטה, ג’ו פרקינס דניאלס דיווח אתמול (רביעי) על רצח של שלושה מנהיגים חברתיים בידי כנופיות. "רוצחים אותנו, כמו תמיד", סיפר לכתב הקטור מרינו קרבלי, פעיל זכויות אדם מקאוקה. "הממשלה עשתה צעדים נרחבים להלחם בנגיף, אך היא לא עושה כלום בשביל להגן עלינו". פעיל אחר, בשם קרלוס פאז, אמר: "קיבלתי יותר אימים לחיי מאז שהמגפה החלה להתפשט."

בתוך כך עשרות אסירים ואנשי כוחות הביטחון נפצעו, ו-23 נהרגו במהומות שפרצו ב-13 בתי כלא שונים ברחבי קולומביה בעקבות התפרצות הקורונה. כך דווח ברשת BBC. האסירים פתחו במהומות ובדרישה לשחרורם מהחשש כי יחלו בקורונה.

צרפת – יועציו המדעיים של נשיא צרפת, עמנואל מקרון, המליצו לו להמשיך את הסגר הכללי שהוטל על אזרחי המדינה במשך שישה שבועות, כך דיווח קים וילשר כתב הגרדיאן בפריז. עד כה אובחנו עד כה 25,233 נשאי קורונה ו-1,331 מתו מהנגיף וסיבוכיו. מקרון טרם הסכים להמלצות באופן רשמי. מקרון ביקר אתמול בבית חולים צבאי שהוקם תוך כמה ימים בסמוך לעיר מילוז שבאלזס, שהייתה מוקד ההתפרצות הגדול ביותר בצרפת. תוך כדי הקמת בית החולים פריז תפסה את הבכורה בהיקפי התפרצות המגפה וכעת כשליש מבין מאובחני הקורונה בצרפת חיים במטרופולין של פריז. צרפת עורכת כ-9,000 בדיקות מדי יום ומקווה להגביר את הקצב ל-10,000 בדיקות ביום עד סוף השבוע.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website