בקן מזרעה של ‘הנוער העובד והלומד’ העבירו את הפעילות לטלפון ולמחשב

בימים כתיקונם פועל קן מזרעה של הנוער העובד והלומד ככל קן בתנועת נוער – שיחות חניכים ומדריכים, משחקים וטיולים. אבל בשבועיים האחרונים, בעקבות משבר הקורונה והאיסור על התכנסות, עברה פעילות הקן למרחב הוירטואלי. "יצרנו קבוצה ב-‘וואטסאפ’ דרכה אנו מזמינים את החניכים למפגש וירטואלי בשיחות וידאו", מספר מוסטפא גאדבאן, בן 19, מדריך בקן במסגרת השירות הלאומי-אזרחי. “אנו משוחחים עם הילדים על הקורונה, על המצב על הרגשות והמחשבות שלהם. אנו גם משחקים איתם דרך האפליקציה". גם צוות המדריכים מקיים ישיבות באמצעות שיחות וידאו.

מזרעה הוא כפר ערבי הסמוך לנהריה, בו מתגוררים כ-3,800 תושבים. הקן של ‘הנוער העובד והלומד’ תופס מקום מרכזי בחינוך הילדים והנוער בקהילה. מול שבירת השיגרה המוכרת וסגירת בתי הספר, הקשר בין המדריכים והחניכים מאפשר המשכיות, שיחות על המצב, ואף לקחת אחריות על הקהילה.

גאדבאן מספר כי בשבוע שעבר יצרה איתו קשר המדריכה הראשית בקן, והציעה לו ליצור עם החניכים סרטון שייועד לקהילה כולה. המדריכים והחניכים נענו מיד לאתגר, ותוך 24 שעות העלו סרטון לרשת. לדבריו, החניכים התלהבו מהרעיון ושמחו לשתף פעולה, להיפגש ולעשות משהו מול המצב. על מנת להישמע לתקנות למניעת התכנסויות, המדריכים דיברו עם כל החניכים על הסרטון והם התכוננו לצילומים בבית.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בבוקר הצילומים (שנערכו בשבוע שעבר, בטרם האיסור על יציאה מהבתים) התקשרו המדריכים לכל חניך וחניכה, והזמינו אותם להצטלם בנפרד בבית המדריכה. גאדבאן וחבריו לקחו על עצמם את מלאכת העריכה. למחרת הסרט כבר עלה לרשת. בסרטון משתתפים חניכי וחניכות כל השכבות בקן (10-18), כשהם מסבירים את תסמיני הקורונה וקוראים למי שחווה אותם ללכת להיבדק. בנוסף, הם מסבירים את כללי ההתנהגות למניעת ההידבקות.

מוסטפא גאדבאן, מדריך בקן מזרעה (מימין) והמאם חיגאזי, רכז הקן (באדיבות המצולמים)

 

 

לדברי גאדבאן, תגובות ההורים והקהילה בכלל היו נלהבות. הוא מסכם, “הסרטון הוא תוצאה של שיתוף פעולה ותמיכה החל מהחניכים והוריהם וכלה ברכז המחוז והמדריכה הראשית, אני רוצה לומר לכולם תודה על העשייה והתמיכה. אפילו עכשיו אף אחד לא מפסיק לעשות, וכולם מתאמצים ליצור פעילות ולדאוג לחניכים".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website