בקרי הגבול בנתב”ג ובמעבר אלנבי יקיימו מחר אסיפות הסברה

עובדי מעברי הגבול יקיימו מחר, בשיתוף ההנהלה, אסיפת הסברה בין השעות 09:00 עד 11:00 בנתב"ג ובמעבר אלנבי. בשל האסיפה, ייתכנו עומסים במעבר ובכניסת נוסעים. כזכור ועד העובדים מנהל מאבק להפסקת עיכובי השכר בתחילת כל חודש הנובעים מהסחבת בעדכון מערכת השכר. בוועד העובדים קראו היום למשרד האוצר לשתף פעולה עם ההנהלה כדי לפתור את הבעיה.

לטענת ועד העובדים, הנהלת רשות האוכלוסין וההגירה נוקטת סחבת באשר לעדכון ושדרוג מערכות השכר הממוחשבות, וכתוצאה מכך העובדים אינם מקבלים בתחילת החודש את מלוא שכרם אלא מקדמות שכר חלקיות בלבד. לדבריהם, מחדל זה נמשך כבר מספר שנים.

"ישנם עובדים שמפרנסים משפחות וצריכים להסתדר עם 3,000 ש"ח שמשולמים להם בתחילת החודש" אמרה יו"ר הועד הארצי של עובדי מעברי הגבול, שני שבתוב. "זו ממש הלנת שכר, ונראה שלהנהלה ממש לא בוער לתקן את המצב הזה. הם מנצלים את הנאמנות שלנו. עובדי מעברי הגבול עושים עבודה אדירה, כי אנחנו מודעים לחשיבות הרבה שיש לתפקוד התקין בשערי הכניסה והיציאה מהארץ. לכן גילינו סבלנות רבה במשך חודשים ארוכים. נראה לנו שבהנהלה פשוט מנצלים את זה, ולא עושים כלום כדי לתת לעובדים את מה שמגיע להם"

בוועד העובדים מדגישים כי אין להם דרישות נוספות זולת קבלת מלוא שכרם בזמן ללא עיכובים מיותרים. שבתוב הוסיפה כי "זכותו של כל עובד לקבל שכר בזמן. זוהי זכות בסיסית וכל עוד מלינים את שכרנו ולאף אחד לא אכפת, אנחנו לא יכולים לשתוק עוד".

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "אנו מודעים לסוגיה, והנושא נמצא בטיפול ביחד ובתיאום עם ההסתדרות וכלל הגורמים הרלוונטיים, וביניהם נציבות שירות המדינה ומשרד האוצר". עוד הוסיפו כי רק ביום חמישי האחרון התקיים דיון בנושא.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website