בקשה להוספת אישום בשיבוש הליכי משפט כנגד רות דוד

בקשה להוספת אישום בשיבוש הליכי משפט לפרקליטת מחוז ת"א לשעבר, רות דוד: הפרקליטות ביקשה הבוקר (רביעי) להוסיף לשלושת האישומים בשיבוש הליכי משפט כנגד דוד אישום נוסף, כחלק מהמשפט המתנהל נגדה ונגד רונאל פישר, יאיר ביטון, ואחרים בבית המשפט המחוזי בירושלים.

על פי בקשת האישום החדש, בנובמבר 2018, במהלך חקירתו הנגדית של אחד מעדי התביעה בפרשה, הציג רונאל פישר לבית המשפט מסמכים הנוגעים לתביעה אזרחית אשר הגישו העד ואחרים. במסמכים נטען, בין היתר, כי רונאל פישר ורות דוד שיבשו מהלכי משפט בנוגע לגיסו של העד. על פי הנטען במסמכי התביעה האזרחית, הנאשמים פישר ודוד הזהירו קרובת משפחתו של העד, במסגרת פגישה בה נכחו שלושתם, בדבר מעצרים הצפויים להיערך כחלק מחקירת פרשת "מי אביבים". על פי הנטען, באותה פגישה פישר ודוד אף הנחו אותה לדאוג שגיסו של העד יטוס לחו"ל כדי שלא ניתן יהיה לעוצרו, ובעקבות זאת נטען כי הוא אכן יצא לחו"ל. פישר עצמו הואשם בעקבות זאת בשיבוש הליכי משפט, והמסמכים שהביא מוכיחים כי גם דוד לקחה לכאורה חלק בכך.

כתב האישום נגד דוד מייחס לה הדלפת מידע פנימי מחקירות לנחקרים תמורת שוחד, וכן תדרוך נאשמים לקראת חקירתם על בסיס מידע פנימי, זאת לאחר סיום תפקידה כפרקליטת מחוז. בהמשך עודכן כתב האישום ונוסף אליו אישום לפיו דוד פעלה יחד עם פישר להחלפת התובע בתיק כנגד הקבלן יאיר ביטון, על ידי הצעה שניתנה לתובע למינויו כיועץ המשפטי של חברת נתיבי ישראל.

היום הגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה נוספת לתיקון כתב האישום, והוספת אישום של שיבוש מהלכי משפט נגד דוד. מדובר בפעם הרביעית בה כתב האישום בפרשה זו מתוקן.

לאור ההתפתחות האמורה, שהביאה לידיעת התביעה מידע חדש הנוגע לרות דוד שלא היה ידוע לתביעה או למשטרה קודם לכן, בוצעה השלמת חקירה נקודתית ביחס לאמור לעיל. כעת, לאחר ביצוע השלמת החקירה, ומכיוון שלדעת התביעה נאספו די ראיות המצדיקות להאשים את דוד באישום נוסף, מבקשת הפרקליטות לתקן את כתב האישום.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website