בשל המצב הביטחוני: 65 אלף תלמידות ותלמידים ישארו בבית, זה היום השני

בעקבות המשך ההסלמה בעוטף עזה, 65 אלף תלמידים ישארו בבית גם היום (שלישי). לאחר התייעצות ראשי המועצות בעוטף עזה עם הדרג הביטחוני, פיקוד העורף לא משנה הערכת המצב והורה על ביטול הלימודים ביישובים בעוטף עזה גם הבוקר. בין היישובים בהם לא יתקיימו לימודים: אשקלון, נתיבות, שדרות, מועצה אזורית חוף אשקלון, מוא"ז אשכול, מוא"ז שדות נגב ומוא"ז שער הנגב.

אמש, לאורך כל היום ספגו יישובי עוטף כ-80 שיגורי רקטות שנורו מהרצועה, בידי חייליו של ארגון הטרור הג’יהאד האיסלמי. לקראת השעה 20:00 הודיע הארגון על "השלמת התגובה", אך כעבור שעה חודשו השיגורים, ותקוות סיום הסבב הנוכחי נגוזה. בין השאר נרשמה פגיעה ישירה בבית בנתיבות – ללא נפגעים בנפש, ורקטה נוספת שפגעה בגן משחקים בשדרות, הסמוך לישיבה.

נפית רקטה בנתיבות, סמוך לגן משחקים 25 בפברואר 2020 (צילום: דוברות המשטרה)

הסבב הנוכחי, שבוע לפני הבחירות, החל כתגובה פלסטינית לתמונות בהן נראה שופל ישראלי גורר גופת טרוריסט עזתי, בשל החשש להימצאות מטעני חבהלה על גופו. התמונות גררו תגובה פלסטינית מצד הג’יהאד האיסלמי, ואילו ישראל תקפה מטרות של ארגון הטרור בעזה ובסוריה. האירועים מתרחשים כשברקע דיווחים תכופים על התרקמותה של עסקה בין ישראל לארגון הטרור חמאס, השולט ברצועה והמחזיק בשני אזרחים ישראלים חיים – אברה מנגיסטו והישאם א-סייד, ובגופותיהם של שני חיילים הדר גולדין ואורון שאול זכרונם לברכה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

Leave a Reply

Name *
Email *
Website