גבעת שמואל: עובד כבן 35 נהרג בנפילה מגובה באתר בנייה

עובד כבן 35 נהרג היום (ראשון) בנפילה מגובה של כשמונה קומות באתר בנייה ברחוב הזיתים בגבעת שמואל. צוות מד"א שהוזעק למקום העניק ביצע בו פעולות החייאה, שבסופן נקבע מותו. זהו העובד ה-20 שנהרג בתאונת עבודה מאז תחילת השנה, וה-11 בענף הבנייה.

חובש רפואת חירום במד"א אלעזר רובינשטיין סיפר: "כשהגענו לאתר ראינו את הפצוע שוכב כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה. ערכנו בדיקות רפואיות  וביצענו פעולות החייאה אבל מצבו היה קריטי בסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

ביום חמישי האחרון נהרג עובד בן 35 באתר בנייה של חברת תדהר, ברחוב צ’לנוב בתל אביב, בעת שעבד על במת הרמה. ככל הנראה איבד העובד שליטה על במת ההרמה ונמחץ כנגד המרפסת שמעליו.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ביום ראשון בשבוע שעבר נהרג עובד מולדבי כבן 30, שנפל מגובה של חמש קומות באתר של חברת אשטרום באור עקיבא.

מלבד ההרוגים ארעו בשבוע שעבר גם שורה של תאונות שהסתיימו בפציעה. ביום חמישי נפצע עובד כבן 24 באורח בינוני, עם חבלות בגפיים, בנפילה מגובה באתר בנייה בעתלית. ביום שלישי נפגע עובד כבן 60 באורח בינוני, עם חבלת ראש, בנפילה מגובה באתר בנייה חולון. ביום ראשון נפגעו שני עובדים באורח בינוני במהלך עבודות עם מסורים חשמליים, במצפה רמון ובחיפה. עובד נוסף נפגע באורח בינוני בנפילה מגובה באתר בנייה ביצהר.

"עבודה מאומצת בחוץ בשעות שיא החום, מסכנת את חיי העובדים ובריאותם"

ביום חמישי פרסם מטה הבטיחות בענף הבניין, המשותף להתאחדות הקבלנים ולהסתדרות, דגשים לעבודה נוכח עומסי החום בימים אלו. המטה הדגיש את החשיבות של שתייה מרובה של מים, צמצום זמני החשיפה לשמש, שחרור העובדים להפסקות מרובות בצל או במקום ממוזג, ציוד העובדים בקרם הגנה מהשמש, ותכנון העבודה כך שהעבודות הקשות תתבצענה בשעות הבוקר המוקדמות או בסמוך לסוף היום. "זאת בנוסף לשמירה על הנחיות הבריאות והבטיחות של היום יום".

בארגוני הבטיחות פנו גם למינהל הבטיחות בבקשה שיפרסם הנחיות לעבודה בטוחה נוכח תנאי החום הקיצוני.

"עבודה מאומצת בחוץ בשעות שיא החום, בפרט באתרי בנייה, מסכנת את חיי העובדים ובריאותם, הן בשל סכנת מכת חום והתייבשות, והן בשל ערעור שיקול הדעת מפאת העייפות, וזאת בפרט בעבודות מסוכנות" כתבה הבוקר מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה הדס תגרי, "על המעסיקים מוטלת החובה להשבית את הפעילות המסוכנת, ולהבטיח תנאים בטוחים ואנושיים לעובדים".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website