גיא ניב יתחרה בפעם השנייה בטור דה פראנס: “אני מלא ביטחון, אתן הופעה טובה”

קבוצת ישראל פרמייר טק הודיעה היום (חמישי) שגיא ניב ישתלב בהרכב הקבוצה לטור דה פראנס ויפתח בפעם השנייה בקריירה את המירוץ היוקרתי בעולם. הרוכב הישראלי הוזעק 24 שעות לפני פתיחת הטור, אחרי שעומר גולדשטיין הוצא מהסגל בגלל חשיפה לחולה קורונה מאומת.

ניב אמור לנחות בקופנהגן, שם ייפתח השנה הטור, ויצטרף מיידית להכנות לקראת קטע הפתיחה מחר בבירת דנמרק, 13.2 ק"מ נגד השעון בתוך העיר. מאוחר יותר יתקיימו שני קטעים נוספים בדנמרק, לפני שהקבוצות יעברו לצרפת להמשך התחרות.

ניב בן ה-28 מהיישוב עצמון היה הישראלי הראשון שהתחרה בטור דה פראנס, כאשר עלה על המסלול ב-2020 ודורג במקום ה-139. בג’ירו 2021 הוא גם קבע את הישג השיא של רוכב ישראלי בגראן-טור כלשהו, כאשר הגיע במקום ה-12 בקטע ה-12.

ניב אמר בדרכו לקופנהגן: "שמח ומתרגש בטירוף לזנק לטור דה פראנס השני שלי. עברתי עונה קשה מאוד אחרי פציעה מהתרסקות והתמודדות לא פשוטה עם קורונה. למרות שבשל כך מצאתי את עצמי מחוץ לסגל הטור דה פראנס, איפשהו בתוכי לא ויתרתי באמת על התקווה שאתחרה במרוץ האדיר הזה השנה".

גיא ניב בסיום הטור דה פראנס בפריז (צילום: נועה ארנון. באדיבות Israel Start-Up Nation)

"חיברתי סוף-סוף סדרת אימונים טובה ורציפה, חזרתי למרוצים במוטיבציה גדולה והשגתי תוצאות טובות בטור של דופינה ובמיוחד במרוץ המונט ונטו, כשאני מוכיח לעצמי ולצוות המקצועי שחזרתי לכושר טוב מאוד. ידעתי שאם תגיע הזדמנות אקפוץ עליה בשתי רגליים, והנה זה קרה".

ניב הוסיף: "אני מצפה לטור דה פראנס קשוח במיוחד. אני לא מגיע עם הכנה אידיאלית אבל אני מלא ביטחון שאוכל לתת הופעה טובה, לעזור לקבוצה במשימתה להשיג ניצחון כאן, לצאת לבריחות בעצמי כשתהיה הזדמנות – ולהשיג תוצאה יפה. בטור הקודם הגעתי כישראלי פורץ דרך שידע שמשימתו היא לסיים בפריז, אבל זה לא המצב היום. אני רוכב חזק ומנוסה יותר עם שאיפות גבוהות יותר. מוכן למשימה".

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website