גם בחג הפורים כדאי להשוות מחירים ולקנות את אותו המוצר בזול

חג פורים הגיע ופערי המחירים ברשתות השונות מגיעים ל-85% על אוזני המן ו-92%  בבקבוקי היין. המועצה לצרכנות ערכה בדיקה לרשתות השיווק המדווחות לאתר פרייסז. ההשוואה נעשתה בין שבעה סוגים שונים של אוזני המן, ו-18 סוגים של בקבוקי יין בכל רשתות השיווק. התוצאות: פערים עצומים במחיר.

מדף בקבוקי יין בשוק מחנה יהודה ארכיון (צילום: סופי גורדון/ פלאש 90)

 מצווה גדולה בפורים לשתות עד לא ידע. בדיקת מחירי האלכוהול מגלה פערים גדולים בין רשתות השיווק המדווחות את מחיריהם לאתר פרייסז. יין אדום רזרב מרלו יקבי ברקן 750 מ"ל ניתן לרכוש במחיר הזול ביותר ברשתות מגה בעיר בעלות של 25.21 ש"ח בממוצע, אך אותו בקבוק יעלה לנו ברשת קשת טעמים 48.41 ש"ח בממוצע. זהו פער של 92%.

פערים משמעותיים של מעל ל-60% מצאנו גם במחירי יין אדום יבש סגל 750 מ"ל, יין לבן יבש סגל 750 מ"ל ויין לבן שרדונה של החברה המרכזית תבור 750 מ"ל. מי שמתכנן לארח סעודה גדולה או מסיבה בפורים הכוללת קנייה מרובה של אלכוהול, כדאי שישווה מחירים, ויבדוק מבצעים כי בקנייה גדולה השוואת מחירים יכולה להיות שווה חיסכון של מאות אחוזים.

מחירי המאכל המסורתי של פורים, אזני המן, נבדק גם כן בין הרשתות. נבדקו שבעה סוגים שונים של אוזני המן. גם כאן, במרבית המוצרים נמצאו פערים גדולים של מעל ל-60 אחוזים על אותו המוצר בדיוק. למשל באוזני המן במילוי תמרים אחוה 450 גרם נמצא פער של 85%. ברשת אושר עד ניתן לרכוש אותם בעלות 6.99 ש"ח בלבד בממוצע לעומת 12.90 ש"ח בממוצע ברשת קשת טעמים. אוזני המן במילוי שוקולד מתוצרת אחוה, 450 גרם, הפער הינו 80% (אושר עד הזול ביותר לעומת סופר ברקת היקר ביותר).

ראש המועצה לצרכנות, עופר מרום אמר כי "אנחנו לא שיכורים מספיק כדי להתעלם מהפרשים של עשרות אחוזים במחיר של אותו מוצר. אני קורא לצרכנים לקנות במקום שבו שמחת החג לא נפגמת ממחירים מופקעים".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website