גם כשאין יכולת לכנס את כל העובדים, הוועדים מצאו דרכים לציין את החג במשותף

גם בימים בהם לא ניתן לכנס את העובדים לפעילות רווחה משותפת בחדר האוכל או באולם אירועים, ועדי העובדים מנסים להתאים את עצמם למציאות המשתנה ולפתח פעילות לרווחת העובדים, גם מרחוק – זאת, במקביל לסיוע לעובדים הנזקקים לעזרה מיוחדת נוכח המשבר.

הסלון האווירי

"אנחנו מבינים שחלק מהעובדים שלנו בבית, וכל הילדים של העובדים שלנו בבית" אמר ל’דבר’ יו"ר ארגון עובדי התעשייה האווירית, יאיר כץ. "החלטנו לעשות פעילות שתהיה אינטראקטיבית לילדים, שגם תעביר את המסרים שלנו לעובדים בתקופה הזו ותחזק בהם את תחושת הסולידריות".

גולת הכותרת של פעילות הארגון בימים אלו היא אולפן ‘סלון אווירי – פרויקט מדבק’ המשודר פעמיים בשבוע, בימי שני וחמישי, דרך עמוד הפייסבוק של ארגון העובדים. הפרויקט כולל תכנים מיוחדים לעובדים ולילדים, פינות יצירה, בישול, הרצאות על כלכלה ורפואה, מפגשי מעריצים אינטרקטיביים עם סלבים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"היום, למשל אנחנו עורכים אולפן ספיישל לפסח עם תחרויות נושאות פרסים בין קליפים ביתיים שהעובדים שלחו" מספר כץ. "אנחנו מקבלים פידבקים נהדרים מהעובדים על הפעילות. הם מרגישים שמתייחסים אליהם, שדואגים להם. הם מספרים שהם מחכים לפעילות. כל פעם אנחנו כותבים להם מראש מצרכים שצריך להכין בשביל הפעילויות".

סלון אווירי – פרוייקט מדבק
סדרת ארועי לייב לעובדי תעשייה אווירית ובני משפחתם

פורסם על ידי ‏יאיר כץ‏ ב- יום חמישי, 2 באפריל 2020

האינטרנט, מאפשר גם התמודדות משותפת עם הקשיים. "ועד העובדים מקפיד להוציא הודעות תקשוב לפחות פעם ביום, לעדכן את העובדים בכל שינוי ולחדד הנחיות". ויש גם התמודדות עם אבדן – תמר לוי ז"ל, עובדת מוערכת בחברה ואם לשני תאומים, שנפטרה לאחר שנאבקה במחלת הקורונה. הוועד השתמש באמצעים הדיגיטליים כדי לחלוק לה כבוד אחרון. "עשינו מעמד בו עמדנו דקה לזכרה, יחד עם המשפחה שהשתתפה גם, והספדנו אותה. מעבר לסיוע שהוועד ועובדי החברה נותנים למשפחה בימים קשים אלו".

יש לכם פרטנר

"חודש מרץ אצלנו אמור היה להיות חודש עשיר מאוד ברווחה שאנחנו עושים במשותף עם ההנהלה" סיפרה קרן אופק, יו"ר ועד עובדי פרטנר. בתחילת החודש אמורים היו להיות לנו מסיבת פורים לילדים ואירוע בני מצווה, שדחינו. כבר בשלב מוקדם יחסית, הבנו שאת כל המתנות לפסח נצטרך לשלוח ישירות לבתי העובדים. הבנו גם שיש לנו סיפור חדש – שזה המבודדים. עובדים שבו מחו"ל או שהיו במסלולים האפידמיולוגיים. הכנו להם ‘מארזי בידוד’ של רולדין".

כיף להעניק לכל העובדים שלנו שנמצאים בחל״ת רגעים קטנים של אושר בדמות ערכת שוקולד ייחודית ומהודרת של מקס ברנר. משפחת…

פורסם על ידי ‏‎Keren Ofek‎‏ ב- יום שלישי, 31 במרץ 2020

לדבריה, בוועד רצו לפנק את עובדי החברה שנמצאים כיום בחזית, טכנאי ה-TV והסיבים שמגיעים לבתי הלקוחות, ושלחו להם ב-SMS שוברים לקבלת חצי קילו גלידה ‘גולדה’. גם עובדים שיצאו לחל"ת, קיבלו מארז מפנק של מקס ברנר. במוקדים שנשארו לעבוד, חילק הוועד קופסאות ממתקים ענקיות, עם בקבוק יין "כדי שיעשו לעצמם הרמת כוסית, מכיוון שאין השנה אירוע מרכזי כמו בשנים קודמות".

למוקדים הגדולים, שלח הוועד גם מאפים ושתייה. "בתוך כל הדבר הזה, ניסינו גם לרכוש מעסקים מקומיים וישראלים, במטרה לחזק אותם" אומרת אופק. לצד זאת, הגביר הוועד, בסיוע ההנהלה, גם את תמיכת קרן הרווחה לעובדים שנזקקו לחבילות סיוע לחג ושוברי מזון.

קורונה שף בכלל ביטוח

"יש לנו מגוון פעילויות בתקופה הזו, הכל נעשה בשיתוף פעולה עם מיכל נחום מנהלת מחלקת הרווחה של החברה" אמר עוז מזמר, אחראי הרווחה של וועד עובדי כלל ביטוח. "בחול המועד אנחנו מתכננים לעשות ‘יום פסטיבל’ בזום ובדף הפייסבוק של הוועד. בבוקר יהיה זומבה, ואחרי כן מופע של יובל המבולבל וסדנאת יצירה. יהיה מופע מחווה לרוקסט. הלהקה הוותיקה של החברה תופיע, ויהיה גם אמן אורח". עובדים שהזמינו את השי לחג אך נעדרים מהעבודה, צפויים לקבל אותו, באמצעות שליחות.

חברת הוועד אורלי קלדטה סייעה לארגן לעובדים סדנאות אינטרנטיות מסובסדות בנושאים שונים כגון כלכלה, כתיבה ועוד. אחראית מעמד האישה בוועד אפרת נוח, הובילה תחרות בישול ‘קורונה שף’ – במסגרתה העלו העובדים תמונות של מנות שהכינו בבית, והוסיפו מתכונים. הוועד השיק בשיתוף עם ההנהלה גם אפליקציה, שכוללת הפעלות לילדים, תערוכת ציורים לילדים, תרומה לקהילה ועוד.

קורונה שף??‍???‍?
מסתבר שיש לנו לא מעט שפים ושפיות בכלל ביטוח, מוזמנים ומוזמנות לראות…

פורסם על ידי ‏ועד עובדי כלל ביטוח‏ ב- יום שני, 30 במרץ 2020

"אנחנו משתדלים לעבוד עם חברות ומפיקי אירועים שאנחנו עובדים איתם גם בשוטף, כי אנחנו יודעים שגם הם קיבלו מכה מאוד קשה וזה גם הדרך שלנו לנסות ולעזור גם להם" אמר עוז. יו"ר ועד עובדי כלל רוני רז, הוסיף כי בימים אלה פועל הוועד לאתר גם משפחות עובדים שזקוקות לסיוע באמצעות שוברים. לדבריו, הוועד מנסה במיוחד לסייע לעובדים ולעובדות הרבים תושבי בני ברק, המצויים בתקופה קשה לאור המגבלות שהוטלו על העיר. לצד זאת, ארגן הוועד גם מבצע קמחא דפסחא ואסף תרומות עבור עמותת ‘אילני חסד’.

בקק"ל רוצים לעבור את החג בשמחה

בארגון עובדי קק"ל, ביצעו רכישה מרוכזת של ירקות, וסלי קניות, עבור אנשים המתקשים לקראת חג הפסח. יקב יין פטרברג תרם לטובת העניין גם בקבוקי יין ועובדי הארגון סייעו באריזת סלי הסיוע, וחברי הוועד ביצעו את החלוקה. "ערבות הדדית זוהי חובתנו ולכן רכשנו ארגזי ירקות מחקלאים אשר מתקשים בתקופה זו לשרוד" אמר יו"ר הועד ישראל גולדשטיין "יש לנו עובדים רבים בשכר מינימום, רצינו לוודא שכולם מצליחים לעבור את החג בשמחה, וחילקנו גם למשפחות נוספות שצריכות, שאינן מעובדי החברה".

ארגון העובדים הארצי של הקרן הקיימת לישראל , בחלוקת ירקות ,יין וסלי קניות לאנשים שמתקשים לקראת חג הפסח .
ערבות הדדית זוהי…

פורסם על ידי ‏ישראל גולדשטיין‏ ב- יום ראשון, 5 באפריל 2020

Leave a Reply

Name *
Email *
Website