גם לבעלי החוזים האישיים במשרד הרווחה: מענק בסך 12 אלף שקל

עשרות משפטנים וכלכלנים המועסקים במשרד הרווחה בחוזים אישיים יקבלו מענק בגובה 12 אלף שקל, כך הודיעה היום (רביעי) ההסתדרות. עד עתה הוסכם בין ההסתדרות והנהלת המשרד על חלוקת המענק לכלל עובדי המשרד שהועסקו תחת חוזה קיבוצי ב-2018, בעקבות שורת שינויים ורפורמות המתוכננת בזרוע הרווחה של המשרד.

אולם כעת, לאחר התערבות של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, סוכם כי חלוקת המענק תחול גם על המשפטנים והכלכלנים שהעסקתם מוסדרת באמצעות חוזה אישי. המענק יחולק לעובדים במלואו במשכורת חודש ינואר שתחולק בראשית פברואר.

"עובדי משרד העבודה והרווחה מבצעים עבודה חשובה ביותר בהיבט החברתי ושמירה על זכויות האוכלוסיות החלשות במדינה", אמר היום ניסנקורן. "אני מברך על ההסכמה החשובה לחלק את המענק המשמעותי גם למשפטנים וכלכלנים המועסקים שלא תחת הסכם קיבוצי, זוהי החלטה ראויה המביאה לקידום שוויון במשרד ולתגמול ראוי ומכבד של כלל העובדים".

"עובדי משרד הרווחה מבצעים כולם ללא יוצא מן הכלל עבודה חברתית חשובה ומבורכת ועל כן זוהי החלטה צודקת להחיל את תנאי חלוקת המענק על כולם", הוסיפה יו"ר ועד עובדי משרד הרווחה, מזל גולן. "אני מבקשת להודות ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שקידם את הנושא והוכיח שוב כי ההסתדרות מייצגת ונותנת גב לכל העובדים, גם אם הם מועסקים בחוזים אישיים".

יו"ר איגוד המשפטנים, עו"ד יצחק (יצי) גורדון, מסר כי "אני מברך על הסכמות חשובות אלו המהוות הכרה בעבודתם המסורה של משפטני המשרד ובחשיבות תרומתם לכל תחומי העשייה של המשרד והרפורמות המתבצעות בו. אני מבקש להודות ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על מעורבותו האישית בעניין ועל המאמצים הרבים שעשה להשגת המענק גם עבור המשפטנים והכלכלנים בחוזים האישיים".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בוועידת נעמ"ת ה-21 (צילום: אידאה).

Leave a Reply

Name *
Email *
Website