גנץ באייפא”ק: “ההתקפה הבוקר היא תזכורת לשנאה של אויבינו וחוסר נכונותם לשינוי”

מעט לפני השעה ארבע אחר הצהריים בישראל ועשר בבוקר בחוף המזרחי של ארצות הברית, החל יו"ר "כחול לבן" בני גנץ את נאומו בוושינגטון, בפני משתתפי ועידת השדולה הפרו ישראלית אייפא"ק. זמן קצר קודם לנאום פגש את ראשת ממשלת רומניה, ויוריקה דנצ’ילה ואת ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלזיו.

הנאום נפתח בהתייחסות לאירועי היום: "המחשבות והתפילות שלנו עם המשפחה שביתה הותקף ברקטה הבוקר בישראל. ההתקפה היא תזכורת לשנאה של אויבינו וחוסר הנכונות שלהם לשינוי. השנאה הזאת, המתדלקת סכסוך בן 100 שנה, היא הדבר היחיד שאויבינו מקדמים. השנאה הזאת היא עילת הקיום העיקרית שלהם. העם שלנו חי בשביל תקווה". בנקודה זאת מחא הקהל כפיים לגנץ.

"אנחנו חיים בשביל ההבטחה לעתיד שאנחנו בונים ללא הפסקה. אלה שמבקשים חיים תמיד חזקים יותר מאלה שמבקשים מוות, ואני אומר לכם מנהיגי חמאס: לא תשנו את זה. ראש הממשלה בנימין נתניהו עשה נכון בכך שחזר לישראל", הוסיף גנץ, וזכה שוב למחיאות כפיים. "גם אני אחזור היום לישראל, כדי לעמוד ואם צריך להילחם להגנת העם שלנו. דבר אחד אני יודע בוודאות: ישראל, פעם נוספת, וכמו תמיד, תנצח.

"כן, חברים. אני חייל, זה מי שאני, זה מה שאני עושה. לחמתי בקרבות שעליהם שמעתם, ובמבצעים שעליהם לא תשמעו לעולם. פיקדתי על מבצעים צבאיים מורכבים, ומלחמות כואבות. הובלתי יחידות קומנדו לשטחי אויב, והייתי החייל הישראלי האחרון שעזב את לבנון במאי 2000, לאחר ששירתתי שם כמעט 22 שנה". לאורך כל אזכוריו של גנץ את הרקורד הצבאי מחא לו הקהל כפיים.

"איבדתי חברים, אני נושא אותם עמי בכל זמן ולכל מקום. הקדשתי את חיי למדינת ישראל ולעם היהודי, והיום, כיו"ר מפלגת ‘כחול לבן’ זהו כבוד יוצא דופן בשבילי לעמוד פה מולכם היום". בנקודה זאת בירך גנץ את ראשי הכינוס והשדולה בשמותיהם הפרטיים. "כולכם גם חיילים. למרות שיש לנו את הצבא הטוב ביותר, את חיל האוויר הטוב בעולם ואת הטייסים הטובים ביקום – גם עם כל זה, אנחנו צריכים לזכור שאם אנחנו רוצים תקווה אנחנו חייבים להיות מאוחדים. אם אנחנו רוצים ביטחון, אנחנו חייבים אחדות, ולאורך ההיסטוריה, הדרך היחידה שבה ניצחנו היתה באמצעות אחדות. אחדות היא העבר שלנו ואחדות חייבת להיות העתיד שלנו".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website