גרוטו עונה: “מסע השקרים ההכפשות וההשמצות בתקשורת ביממה האחרונה היה כמעט למעלה מכוחותיי”

במכתב ששלח פרופ’ איתמר גרוטו סמנכ"ל משרד הבריאות, למנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב, פרט גרוטו את טיעוניו בדבר ההחלטה להקל בדרישות הבידוד של המיליארדר טדי שגיא עם כניסתו לישראל. החלטה שעוררה סערה תקשורתית ביממה האחרונה לאחר שביום רביעי בערב דרש שר הבריאות, אדלשטיין, ממנכ"ל המשרד לחקור את החלטתו של גרוטו.

גרוטו מבקש הבהיר כי לא קיבל שום תמורה על החלטתו  והיא ניתנה בתום לב "אין לי שום קשר אל טדי שגיא, טדי שגיא מעולם לא פנה אלי לצורך קבלת האישור, ובוודאי שלא קיבלתי שום תמורה שהיא בכל נושא שהוא מטדי שגיא או מגורמים הקשורים אליו. את הפנייה קיבלתי מתוך, שירות המדינה".

גרוטו טוען כי בניגוד למה שנאמר בתקשורת  "האישור שניתן לטדי שגיא, לא היה אישור לפטור מבידוד, אלא הקלה בתנאי הבידוד". ומסביר את התנאים הרפואיים שבהם התקבלה ההחלטה "ההקלה בתנאי הבידוד תואמת את מדיניות ונוהלי משרד הבריאות ואין בה בשום אופן חשש לפגיעה בבריאות הציבור". והוסיף "ניתן לומר חד משמעית כי הוא לא יכול היה לסכן בהדבקה אף אחד מהפוגשים בו".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ביחס למשמעויות הציבוריות של ההחלטה אומר גרוטו "יתכן שהחלטה זו נתפסה מבחינת הנראות הציבורית, כהחלטה לא נכונה, אבל אדגיש ואבהיר פעם נוספת, שלא נפל בהחלטה כל פגם מבחינה רפואית מקצועית".

להגנתו טוען גרוטו כי המקרה של טדי שגיא לא היה המקרה הראשון שבו התקבלו החלטות להקל בתנאי בידוד או טיסה, על ידו, על ידי מנכ"ל המשרד ועל ידי בכירים אחרים. גרוטו מפרט מספר מקרים כאלה כדוגמה, בינהן הקלות שניתנו לצוות רפואי שליווה ילדה חולת סרטן לטיפול בארצות הברית.

בסיכום מכתבו כותב גרוטו כי "מסע השקרים ההכפשות וההשמצות בתקשורת ביממה האחרונה היה כמעט למעלה מכוחותיי – ועדיין, נשכתי שפתיים ולא הגבתי ולו במילה, במישרין או בעקיפין, מתוך תקווה ואמונה שהנהלת המשרד תפעל באופן הגון כדי שהדברים יחזרו למסלול תקין".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website