דו”ח הבודק החיצוני ב׳כלל ביטוח׳: יו”ר הדירקטוריון פעל בלא סמכות

דו״ח הבודק החיצוני, יורם דנצינגר, שחקר את האירועים האחרונים ב׳כלל ביטוח׳ (כ-4,200 עובדים) קובע שיו"ר הדירקטוריון, דני נווה, פעל בלא סמכות כשנפגש עם המנכ"ל יורם נווה, וניסה להביא להתפטרותו – טרם הבאת הנושא לדיון בדירקטוריון עצמו.

לצד זאת, מציין הדו"ח שהעמדות בדירקטריון ׳כלל׳ באשר להמשך כהונתו של המנכ"ל, יורם נווה, היו חלוקות, וכי חלק מהדירקטורים סברו כי איננו מצליח לחולל את התפנית העסקית הנדרשת בחברה. ההערכות בענף הן שהשניים יסיימו את תפקידיהם בעתיד הקרוב.

דנצינגר קבע כי לא היה פסול בפגישותיו של היו"ר דני נווה עם בעלי מניות בחברה, אך מוסיף כי לאור המגבלות המוטלות על בעלי המניות מכוח חוק ההחזקה, לא היה נכון מצד ניר ארקין ומצד אייל לפידות להביע בפניו את עמדתם באשר להתאמת המנכ"ל לתפקידו.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד צויין בדו"ח כי לא הוכח שהופעלו על דני נווה לחצים לפטר את המנכ"ל, בתמורה להמשך כהונתו כיו"ר הדירקטוריון, ולא הוכח קשר בין פגישות אלו לבין החלטתו להציע למנכ"ל לסיים את תפקידו.

מערכת היחסים הרעועה בצמרת ׳כלל ביטוח׳ התפוצצה בתחילת חודש מאי, אז הוזכר רונן אגסי, ראש חטיבת שוקי ההון בבנק לאומי, כמי שדני נווה מבקש למנות לתפקיד המנכ"ל במקום יורם נווה. אגסי, הודיע בעקבות הפרשה כי הוא אינו מעוניין בתפקיד. יו"ר ועד עובדי כלל רוני רז, הביע תמיכה במנכ"ל יורם נווה, אשר לדבריו הצליח להעלות את יחסי העבודה בחברה לפסים חיוביים לאחר שנים של חיכוכים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website