דיונים על הסגר: בממשלה שוקלים סגירת מקומות עבודה נוספים, בכנסת ידונו בלימודים בגיל הרך

בממשלה שוקלים הגבלות להחמרת הסגר שהחל בשישי האחרון. לפי דיווח של חדשות 12, ההגבלות שנשקלות הן סגירת מקומות עבודה לא חיוניים, מעבר בכבישים רק עם היתר עבודה, ווהרחבת האכיפה בתפילות ובהפגנות. לפי הדיווח, קבינט הקורונה צפוי להתכנס מחר (שלישי) לדיון בהגבלות הנוספות, אך החלטה בנושא צפויה להתקבל בעוד מספר ימים ולא לפגוע במתווה שסוכם לתפילות יום הכיפורים. הממשלה תתכנס היום ב-15:00 לדיון בתכנית הסיוע הכלכלית, וסדר היום אינו כולל החמרה בהגבלות.

היום (שני) תתכנס ועדת החינוך בכנסת לדיון בסגירת מערכת החינוך במהלך הסגר, ובאפשרות לאשר לימודים בבתי הספר והפעלת הגנים. בישיבת הוועדה בחמישי האחרון אישרה הוועדה את התקנות שקבעה הממשלה לסגירת מערכת החינוך, אך קבעה שהן יהיו בתוקף עד רביעי השבוע בלבד, ולא למשך שלושה שבועות כפי שנקבע בתקנות המקוריות. הוועדה דרשה כי יוצגו בפניה נתונים מעודכנים על היקפי התחלואה בקרב ילדים צעירים, וכי הממשלה תגיש את התקנות מחדש כך שניתן יהיה לקבל החלטה על הלימודים בכל שכבת גיל.

ההחלטה התבססה על נתונים שהציגה ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות שהראו כי נתוני התחלואה בקרב ילדים בגילאי לידה עד שש הינם נמוכים משמעותית משיעורם באוכלוסייה. יו"ר ועדת החינוך ח"כ רם שפע אמר כי יש למצוא את האיזונים הנכונים בין שמירה על בריאות הציבור – התלמידים, ההורים וצוות ההוראה ובין המשך תפקודו של המשק. היו"ר שפע הקריא את ממכתב של פרופ’ רוני גמזו לשר הבריאות ולשר החינוך בו נכתב כי שהעלייה בתחלואה נובעת מהדבקת יתר בגילאי מערכת החינוך ובמיוחד בגילאי 10 ומעלה. עוד כתב פרופ’ גמזו כי ניתן לצמצם את סגירת מערכת החינוך לגילאי ה’ ומעלה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות התריעה בדיון כי מערכת החינוך מביאה כל יום מאות ילדים ואנשי צוות מאומתים ובעקבותיהם אלפים שנכנסים כל יום לבידוד. "אנחנו בשיעורי תחלואה כאלה גבוהים במדינה ואנחנו לא יכולים להרשות את זה לעצמנו". עם זאת אמרה כי שיעורי התחלואה בגילאי לידה עד שש הם נמוכים, אך בשל התחלואה האדירה בארץ, אין אפשרות להסתכל על כל שכבת גיל בנפרד. היא קראה לציבור לקחת אחריות ולא להתקהל. "גם אני רוצה שילדיי ילמדו בבית הספר אבל כרגע אנחנו לא יכולים להרשות את זה לעצמנו".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website