“דיפלומט ישראלי בולט ומוכשר”

ג’ורג’ דיק יהיה האזרח הערבי נוצרי הראשון המתמנה לתפקיד שגריר. משרד החוץ פרסם היום את תוצאות ועדת המינויים לראשי נציגויות הטעונים את אישורה של ממשלת ישראל. מבין השמות בולט שמו של שגריר ישראל בבקו לעתיד ג’ורג’ דיק, בן למשפחה ערבית-נוצרית שחיה בעיר יפו מזה מאות שנים. דיק הוא היום הנוצרי היחיד במשרד החוץ.

"ג׳ורג׳ דיק הוא דיפלומט ישראלי בולט ומוכשר, אשר עבר את כל מסלול ההכשרה הדיפלומטית ואף שירת בעבר בנציגויות באבוג׳ה ואוסלו" כך אמר דובר משרד החוץ עמנואל נחשון על מינוי דיק והוסיף, "ג׳ורג׳ הוא משפטן מחונן ומרצה מבוקש. אנחנו גאים על מינויו, המסמל בצורה נהדרת את השתלבותם של ישראלים מרקעים שונים במלאכת ייצוגה של המדינה".

דיק משמש היום בתפקיד יועץ בכיר בלשכת המנכ"ל מתחילת שנת 2017. הוא דיפלומט מזה כ-10 שנים (מאז 2008). בעבר כיהן דיק כסגן שגריר במשך שלוש שנים בניגריה, מדינה קשת שירות בשנים 2009-2012 וסגן שגריר בנורבגיה (2012-2015). במשרד החוץ מציינים כי דיק הוא עובד שירות החוץ מצטיין שקיבל שבחים והצליח בכל תפקיד בו כיהן. באוסלו כיהן כממונה זמני במשך 8 חודשים בשנת 2014, לרבות במהלך מבצע "צוק איתן". בנוסף, תכנן וניהל – כראש נציגות ושליח מדיני יחיד – ביקור ממלכתי של הנשיא פרס באוסלו (זכה לשבחים על הביקור הן ממשרד החוץ והן ממשרד הנשיא). על פעילותו במהלך תקופה זו ובמהלך המבצע בעזה בפרט, קיבל את פרס העובד המצטיין של משרד החוץ לשנת 2014.

דיק משמש גם כמרצה בקרב ארגונים פרו-ישראלים כגון אייפא"ק, סטנד-וויז-אס וכיו"ב. באוסלו נאם דיק וסיפר את סיפור משפחתו, והרחיב אודות תרומתה של ישראל לדמוקרטיה, הסובלנות והיציבות במזרח התיכון.

דיק בוגר תכנית המשא ומתן היוקרתית לבכירים של אוניברסיטת הארוורד (Harvard Executive Program on Negotiations), ואף נבחר למצטיין בתכנית (2018).

Leave a Reply

Name *
Email *
Website