האלימות נמשכת: עובדת סוציאלית הותקפה בבית המשפט בת”א

האלימות כלפי עובדים סוציאליים נמשכת: עובדת סוציאלית לחוק נוער הותקפה ביום שישי על ידי נערה במהלך דיון בבית המשפט לנוער בת"א. במהלך הדיון התנפלה הנערה על העובדת הסוציאלית במכות אגרופים. מאבטח של בית המשפט לא הצליח להתגבר על הנערה לבדו והוזעקה תגבורת. הנערה הועברה לטיפול רשויות החוק. העובדת הסוציאלית טופלה בבית החולים ושוחררה לביתה.

במקרה נוסף שהתרחש ביום חמישי בשבוע שעבר הוצתה המחלקה לשירותים חברתיים בעמנואל ונגרם לה נזק רב. שלושה ימים לאחר מכן הוצתה המחלקה בשנית. המשטרה פתחה בחקירה ועצרה חשוד ששוחרר למעצר בית. במקביל הוגברה האבטחה על המחלקה ויותקנו מצלמות אבטחה. במהלך השבוע האחרון נעצרה כל קבלת הקהל במחלקה.

ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים מסרה כי "מגיפת האלימות כלפי עובדות ועובדים סוציאליים ממשיכה. אנחנו דורשים ממשרד האוצר לקדם את המו״מ בנושא המיגון בצורה אינטנסיבית ולסיים אותו עד סוף החודש כפי שהוא התחייב. לא נאפשר פגיעה נוספת בעובדות סוציאליות".

בנובמבר האחרון, לאחר כמה מקרים של אלימות נגד עובדים סוציאליים, פתחו העובדות הסוציאליות במחאה שכללה הפגנות ושביתות ברחבי הארץ, בה העו"סיות מוגנות, שיפור בתנאי השכר והורדת העומס הכבד בו הן נמצאות. בימים אלו מתקיים משא ומתן על המוגנות בין ההסתדרות ומשרד האוצר.

בשבוע שעבר פרסם איגוד העובדים הסוציאליים סקר שנער בקרב כ-1,600 עובדים, ממנו עלה כי 30% מהעו"סים ספגו אלימות פיזית, 30% חוו איומים על חייהם או על חיי משפחותיהם ו-23% הותקפו באלימות מעל חמש פעמים. בנוסף, 90% חוו אלימות מילולית, ו-11% ספגו שיימינג ברשת. 55% מהעובדים הסוציאליים העידו כי אינם מרגישים בטוחים במקום עבודתם. כ-25% מהעובדים דיווחו כי בעקבות מקרי האלימות שקלו לעזוב את המקצוע, רובם בעלי ותק של מעל 15 שנה (34%).

Leave a Reply

Name *
Email *
Website