הבחירות בדרך?

שר האוצר משה כחלון (כולנו) שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר לו כי "במצב הנוכחי הדבר הנכון ביותר עבור אזרחי ישראל וכלכלת ישראל הוא ללכת לבחירות מוקדם ככל הניתן". השר דרעי אמר לראש הממשלה כי בעקבות הודעת שר האוצר, משה כחלון, כי יש ללכת לבחירות מהר ככל האפשר, צריך לתאם מועד בחירות מוסכם עם ראשי המפלגות. השר דרעי הוסיף כי טובת המדינה מחייבת הליכה מוסכמת לבחירות.

לדברי כחלון, היציבות הנדרשת בעת הזאת לא ניתנת להשגה במצב הנוכחי ולכן המעשה האחראי ביותר הוא הקמת ממשלה חדשה, חזקה ויציבה. כחלון הבהיר כי הוא מוכן להוביל את המהלך לבחירות מוקדמות, בתיאום עם שאר גורמי הקואליציה.

נתניהו והחמוצים (מתוך טוויטר)

אם כחלון יספק את הדחיפה האחרונה לבחירות, יהיה זה בזמן שמספר החלטות כלכליות שהתקבלו לאחרונה עדיין מחכות ליישום: תיקון שכר השוטרים, שינויים במשק החלב, הסכם הבטיחות בבניין ועוד.

הרקע להודעת שר האוצר היא התפטרותו המהדהדת של שר הביטחון אביגדור ליברמן, על רקע מה שהוא כינה "מדיניות רופסת" של הממשלה מול ארגוני הטרור בעזה. ההודעה של כחלון עשויה להוציא גם את האוויר מהדרישה של שר החינוך נפתלי בנט, לקבל לידיו את תיק הביטחון כתנאי לאי-פירוקה של הממשלה. העזיבה של ליברמן וחברי סיעתו (ישראל ביתנו) מותירה את נתניהו עם קואליציה צרה של 61 חברי כנסת, כך שהבית היהודי של בנט וסיעת כולנו של כחלון מהווים כל אחת בנפרד לשון מאזניים.

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website