הבקשה למנות מפרק לחרסה נדחתה, העובדים: “נמשיך במאבק”

בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה אתמול (ראשון) את בקשת עובדי חרסה למנות מפרק מפעיל למפעל. השופט, יעקב פרסקי, לא השתכנע שהחברה חדלת פירעון. בתוך כך, צעדו בבוקר עובדי המפעל משעריו הנעולים של מקום עבודתם לבית המשפט בבאר שבע, זאת על אף המצב הבטחוני בדרום.

נציגי העובדים בדיון ביקשו למנות מפרק מפעיל למפעל, וזאת על רקע טענות נגד התנהלות דירקטוריון החברה כמו העברת נכסים לטורקיה וחובות החברה לעובדים המפוטרים. במהלך הדיון הדגישו באי כוח החברה כי יש לחברה קופת פיצויים מרכזית ובה סכום המכסה את כל עלויות הפיצויים לכל העובדים ‘ואף למעלה מכך’. ההנהלה התחייבה שהכספים ישולמו כולם.

הפגנת עובדי חרסה בכניסה לבית המשפט בבאר שבע (צילום: רז רותם)

בתום הדיון אמר מאיר בביוף, יו"ר ההסתדרות במרחב נגב, "צר לי שבית המשפט לא ראה את טובת העובדים לנגד עיניו ולא קיבל את בקשתנו למינוי מפרק זמני. ההסתדרות לא תוותר על עובדי חרסה, נמשיך עמם במאבקם עד אשר יובטחו זכויותיהם".

בביוף הוסיף "גם בימים הבאים נמשיך לחסום את שערי מפעל חרסה ולהפגין מול בעלי החברה יואב גולן, עד שיבטיח כי העובדים יקבלו פיצויי פיטורים מוגדלים ופנסיה מוגדלת לזכאים".

ביום שישי הפגינו עובדי חרסה מול ביתו של בעלי החברה, יואב גולן, בכפר שמריהו, ובמהלך השבוע שעבר הפגינו מול משרדי חברת האם חמת באשדוד. לעת עתה מסרבת ההנהלה להידבר עם העובדים באשר לתנאי פרישתם. גם הבוקר שבו והתכנסו העובדים בשערי המפעל, כפי שעשו מדי יום בשבוע האחרון, וחסמו את שעריו. זאת במחאה על החלטת בעלי חרסה לסגור את המפעל הוותיק, לפטר את כלל עובדיו ולהעביר את פעילות הייצור שלו לטורקיה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website