הדרום פורח באדום: אלפים יצאו לטבע, הנחיות מיוחדות למטיילים בדרום

מזג האוויר הנוח, לאחר ימים רבים של גשם, הוציא מאות אלפי ישראלים לחיק הטבע בכל רחבי הארץ. אל פסטיבל ‘דרום אדום’, החוגג את מרבדי הכלניות בנגב המערבי, למרות ואולי בגלל עפיפוני ובלוני התבערה, הגיעו אלפים רבים שנהנו מהטבע ומשלל פעילויות למבוגרים וילדים.

"נהנינו לראות את הכלניות פורחות במרבדים גדולים" אומרת שירי סולומון שיצאה הבוקר מהעיר רחובות אל הנגב המערבי יחד עם בן זוגה וילדיהם, "שמחנו עם כל עם ישראל בנגב המערבי. חששתי קצת מהעפיפונים אז בחרתי שניסע לרוחמה שנחשבת רחוקה קצת יותר. ניסע עוד פעם לאזור עוד חודש, כי מבחינתי חשוב לעודד את התיירות פנים באזור. מאחלים שיהיו רק ימים שקטים ונעימים כאלה".

גם המשטרה, שמעוניינת להגן על המטיילים הציבה שלטים המזהירים מפני התקרבות לעפיפונים ולבלונים ומנחים את הישראלים בהתנהגות דרך 3 הממים: מרחיקים
מתרחקים ממדווחים.

שלט אזהרה מפני בלוני התבערה בנגב המערבי (צילום: דוברות המשטרה)

בארי הראל נהנית מהפריחה בתרונות רוחמה (בארי מבקשת להבהיר שאף פרח לא נפגע בעת הצילומים) (צילמה: נגה נבו)

במקביל אלפים רבים של מטיילים, הגיעו היום (שבת) לאירוע המסורתי של קהילת מודיעין בחברה להגנת הטבע, שהתקיים בגבעות הדרומיות של מודיעין, בסימן "שומרים על ארץ הצבי, בלב המסדרון האקולוגי". מטרת האירוע של החברה להגנת הטבע, היא הבעת תמיכה בשמירת הגבעות, כאתר טבע פראי ונדיר, במרכז הארץ. במסגרת האירוע, נהנו אלפי המטיילים מפריחה מגוונת, משרידי יישוב קדומים ומנופים ירוקים, במרחק נגיעה מהעיר. אנשי ומדריכי החברה להגנת הטבע, קיימו באירוע סיורים, הדרכות, סדנאות לילדים והצגות לכל הגילאים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מטיילים בשמורת פורה. צילום אמיר חן רשות הטבע והגנים

סיור מודרך סביב פריחת הכלניות בשלושה צבעים בגן הלאומי חורשת טל. צילום פארס דעבוס רשות הטבע והגנים

פעילות שתילה בגן הלאומי כוכב הירדן. צילום אבי דוד רשות הטבע והגנים

מטיילים בשמורת פורה. צילום אמיר חן רשות הטבע והגנים

אהבה ברקע הכלניות בשמורת בארי. צילום מיקי וולקיטה רשות הטבע והגנים

כלניות בחורשת טל (צילום: רשות הטבע והגנים)

Leave a Reply

Name *
Email *
Website