ההורים ישביתו את הלימודים: “דורשים להקפיא את הרפורמה בחינוך המיוחד”

במחאה על הרפורמה בחינוך המיוחד, שנועדה לצמצם את תלמידי החינוך המיוחד ולשלבם בתוך מסגרות משלבות בחינוך הרגיל, הנהגת ההורים הארצית הודיעה כי תקיים ביום שישי הקרוב שביתה של שעה. קואליציית ההורים לצרכים מיוחדים יוצאת נגד ההשבתה וטוענת שהקפאת הרפורמה אינה הפתרון.

פורום ועדי ההורים הארצי קורא להשבתת כל מערכת החינוך (הגנים עד התיכון) ביום שישי הקרוב בין השעה 8 ל-9 בבוקר במחאה על כך שמשרד החינוך מסרב להקפיא אותה. לטענת הפורום, שחבר להסתדרות המורים בחודש האחרון למאבק ברפורמה, משרד החינוך ממשיך ביישומה של הרפורמה, בין היתר ע"י קיצוץ תקציב החינוך המיוחד ודרישה ממורים למלא שאלוני ראמ"ה המאבחנים את הילדים, וזאת על אף הביקורת הקשה שהופנתה כלפי הרפורמה מצד הנהגת ההורים והסתדרות המורים, שאף דרשה מהמורים לסרב למלא את שאלוני התפקוד.

הפגנת הורים נגד התיקון לחוק החינוך המיוחד. ארכיון (צילום: דוד טברסקי)

"אי הכשרת סגל ההוראה למשימת ההכלה והשילוב יפגע בכל תלמידי ישראל ויוביל לקריסת כל מערכת החינוך " מסר עו"ד אייל בן יהודה באום, יו"ר הנהגת ההורים "במידה ומשרד החינוך לא יתעשת ויקפיא לאלתר את הרפורמה, נחריף את צעדינו". הנהגת המורים מסרה שבבוקר השביתה תתבצע הסברה להורים בשידור חי בפייסבוק על משמעויות הרפורמה ולמה ראוי להיאבק בה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ועדת הכנסת אישרה לפני שבועיים להקים ועדה מיוחדת לעניין הרפורמה בחינוך המיוחד, שנועדה לשלב ילדים על קשת המוגבלויות בקרב כלל הילדים. הרפורמה עומדת בליבה של מחלוקת קשה בין ארגוני ההורים, הסתדרות המורים והמדינה מעל לשנה, עקב ביקורת על היעדר תקצוב, מערך הכשרת מורים משלבים ותקנים מתאימים המקשים על יישומה. כרגע מיושמת הרפורמה במחוז צפון של משרד החינוך, ובימים אלו נקלטים תלמידים חדשים שייקחו בה חלק בשנה הבאה.

בעוד בהנהגה המשיכו לטעון שהשביתה אינה נגד התלמידים המשולבים אלא מדיניות המדינה, קואליציית ההורים לילדים על קשת המוגבליות יצא בביקורת קשה על כך שההורים פוגעים בשילוב "שוב השבתה של מערכת החינוך, שלא רק שאין לה שום אפקט מעשי או חינוכי, אלא שפוגעת בתלמידי החינוך המיוחד" מסרה רויטל כהן, מקואליציית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, שטענה שהשבתת השעה הראשונה ביום שיש הקרוב פוגעת הלכה למעשה בתלמידים בחינוך המיוחד שבכל מקרה יצטרכו להגיע לשעה הראשונה בבית הספר בגלל מערך ההסעות. "מהלך זה מצטרף לקמפיין של פורום וועדי ההורים והסתדרות המורים, שיוצרים קשר תודעתי עצוב בין הכלת תלמידים עם מוגבלויות במערכת החינוך ובין הסכנה לקריסתה"

Leave a Reply

Name *
Email *
Website