ההנהלה סירבה להצעה להקפאת המצב הקיים, עובדי בנק ישראל עזבו את משרדיהם

ועד עובדי בנק ישראל הורה לעובדי הבנק לעזוב את משרדיהם היום (ראשון) בשעה 14:00, לאחר שהנהלת הבנק דחתה את הצעתם להקפאת העיצומים תמורת הקפאת הפרות ההסכם הקיבוצי ב-2019. "עובדי בנק ישראל מבקשים להירתם כדי למנוע קטסטרופה כלכלית, אם מישהו רק יטרח להביט להם בעיניים ולהאזין להם בנפש חפצה. הוכחנו בעבר את אחריותנו ומחויבותנו לבנק ישראל, עכשיו גם ההנהלה צריכה לרסן את מי שמחפשים ללבות את האש ולשבת להידבר עמנו ממקום של כבוד ושקיפות" כתב הוועד להנהלה וקרא לה לשבת עימו להסדרת סיום העיצומים.

"התאכזבנו כשדחיתם על הסף את הצעתנו הנדיבה להקפיא את כל הנושאים השנויים במחלוקת כדי שנוכל להשהות לחודש את העיצומים ולהיערך ביחד להתפשטות הקורונה. התאכזבנו אבל לא הופתענו" הוסיפו. "כשנגיף הקורונה תוקף את הכלכלה העולמית והישראלית והמשק כולו מדמם, בנק ישראל ממשיך לבזבז עשרות מיליוני שקלים על יועצים חיצוניים, על עובדים ארעיים ועל חברות חיצוניות שנקראות לעשות עבודה שנעשית ממילא על ידי משרד האוצר". הצעת העובדים שנדחתה, כללה גם הצעה להסדרת עבודת העובדים מהבית בהתאם להמלצות משרד הבריאות.

מזה כשבועיים מוחים העובדים על התרחבות תצורות ההעסקה הזמניות והקבלניות בבנק, כשלטענתם אחד מכל חמישה עובדים הוא עובד זמני, ורבים מהם מבצעים עבודה כתף אל כתף עם עובדי הבנק הקבועים. בוועד מוחים גם על הפגיעה ביציבות הבנק לאור עזיבתם של בכירים המותירים אחריהם כיסאות ריקים. "ככה זה כשהמועצה המינהלית יושבת מבודדת ומנותקת בתל אביב ומקבלת החלטות הרות גורל, תוך התעלמות ממנהלי בנק ישראל שיושבים בירושלים, אלה שעוד נותרו לשבת בכיסאותיהם. הזהרנו שחוסר היציבות הניהולית בצמרת בנק ישראל מסכנת את הכלכלה הישראלית. עכשיו כשאנחנו על סף המשבר הכלכלי העולמי הגדול ביותר מאז 2008 – זה נכון שבעתיים", נמסר מהוועד.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

החרפת העיצומים, ציין הוועד, נעשתה בתיאום עם ההסתדרות הכללית במסגרת סכסוך העבודה שהוכרז בבנק. עד עתה נמנעו עובדי הבנק במסגרת הסכסוך מביצוע תיקונים שונים של תקלות, ומשיתוף פעולה בענייני עבודה עם היועצים החיצוניים.

מבנק ישראל נמסר: "מצער, שבזמן שהמשק כולו מתמודד עם משבר הקורונה, בוחרים עובדי בנק ישראל לפגוע בפעילות החיונית של הבנק. יצוין, כי השינוי הארגוני, שנועד להתאים את הבנק לתמורות בכלכלה העולמית והמקומית, קובע תוספת משמעותית של תקנים לעובדי הבנק, כך שנראה שוועד העובדים חייב בהסברים לציבור אודות הסיבות האמיתיות לצעדים הננקטים. יובהר גם, כי בניגוד מוחלט לדברי העובדים, יו"ר המועצה המנהלית של הבנק, פרופ שוקי שמר, לא הורה להנהלת להימנע מניהול מו"מ עם העובדים. ההיפך הוא הנכון".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website