ההסתדרות אישרה נקיטת צעדים ארגוניים בבזק

ההסתדרות הודיעה היום (ראשון) כי אישרה לעובדי בזק לנקוט צעדים ארגוניים, זאת נוכח החלטת חברי דירקטריון החברה שלא לאשר את ההבנות אליהן הגיעה ההנהלה עם נציגות העובדים. בהסתדרות הדגישו כי יגבו את מאבק העובדים על ביטחונם התעסוקתי והכלכלי לאור רכישת השליטה בחברה על ידי קרן סרצ’לייט ודוד פורר.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר: "בזק היא ספינת הדגל של ענף התקשורת במדינה ומערכת יחסי העבודה הטובים בה שימשה תמיד כמקור לגאווה. אני מצר על כך שחברי הדירקטוריון לא אישרו את החלטת ההנהלה ולא הביעו תמיכה בלתי מסויגת בשמירה על זכויות עובדי בזק המסורים. ההסתדרות תעמוד כמו תמיד מאחורי ארגון עובדי בזק ותתמוך בכל עובדי החברה."

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי, הוסיף: "לא יעלה על הדעת שארגון עובדים מגיע להבנות עם הנהלת חברה בעניין הביטחון התעסוקתי של עובדיה לאחר רכישת שליטה, והדירקטוריון לא מאשר זאת. עובדי בזק מרגישים שהחברה הולכת לקראת שינויים מרחיקי לכת שרוכשי גרעין השליטה מתכננים לבצע בתרבות העבודה בחברה, לרבות צמצום כוחה של העבודה המאורגנת, פגיעה בביטחון התעסוקתי של העובדים ופגיעה באיתנות הפיננסית של בזק. לא נסכים לכך ונעמוד מאחוריהם".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר ועד עובדי בזק, שלמה כפיר, אמר: "ארגון עובדי בזק עומד על כך שיובטחו האיתנות הפיננסית של החברה, שמירה על זכויות עובדיה על ידי הארכת הסכמי העבודה הקיבוציים ושיתוף העובדים בפירות החברה".

כבר לפני כתשעה ימים הודיעו העובדים על כוונתם לשבות, אולם נעתרו להצעת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, לדחות את השביתה ולנסות להתקדם במשא ומתן נוסף תחום בזמן. אלא שכאמור, על אף ההתקדמות במגעים מול ההנהלה – נראה שדירקטוריון החברה בלם את הניסיון להגיע להבנות בלא צורך בצעדים ארגוניים.

סכסוך העבודה בבזק הוכרז כבר בסוף חודש ינואר. דרישות העובדים מורכבות משמירת זכויותיהם הקיימות והארכת ההסכמים הקיבוציים הקיימים, הצפויים להסתיים בסוף 2021. כמו כן דורשים העובדים מענק מכירה באמצעות אופציות או בונוסים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website