ההסתדרות והאוצר יחתמו הלילה: חופשה בתשלום לרוב עובדי המגזר הציבורי מיום רביעי

יו"ר ההסתדרות והממונה על השכר באוצר צפויים לחתום בזמן הקרוב על הסכם לאופן העסקת עובדי המגזר הציבורי, העובר למתכונת חירום על רקע התפשטות מחלת הקורונה. ההסכם קובע כי עובד שנקבע שאינו נדרש לעבודה בתקופת המשבר, יצא לחופשה על חשבון ימי החופשה שצבר. במהלך חג הפסח יחולו תנאי החופשה המרוכזת הנהוגים. המעסיקים במגזר הציבורי וההסתדרות צפויים להקים גם קרן ימי חופשה משותפת לעת חירום, שתפעל כדי למנוע פגיעה בשכר העובדים שאין ברשותם את יתרת ימי חופשה נדרשת.

בימים האחרונים התקיימו שורת פגישות בין האוצר וההסתדרות, ונוסחו העקרונות להסכם זה. "ההסכם לעת חירום הוא דוגמה לאחריות הלאומית ולסולידריות החברתית שמפגינים העובדים" מסר יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד. "עובדי המגזר הציבורי, שבימים כתיקונם מקדישים את חייהם לשירות אזרחי ישראל, נרתמים גם הפעם. הסכם זה מתחשב באילוצי השעה ומסדיר פתרון הוגן, הן כלפי העובדים והן כלפי המדינה כמעסיקה. חשוב לזכור כי הקורונה היא לא רק סוגיה של בריאות הציבור, אלא מצב חירום שמטלטל את הכלכלה העולמית. המשימה שלנו היא לדאוג שמדינת ישראל תעבור את המשבר בשלום והמשק יחזור לאיתנו. אני מודה לממונה על השכר על שיתוף הפעולה ומחזק את ידיהם של כלל העובדים והעובדות בישראל. ביחד נעבור גם את זה".

"משבר הקורונה מציב בפני המשק אתגרים רבים, וגם עובדי המגזר הציבורי נדרשים לתרום את חלקם" מסר הממונה על השכר במשרד האוצר, קובי בר נתן. "לנגד עינינו עמד הצורך לשמור על הנחיות משרד הבריאות ויחד עם זאת לשמור על יציבות  לעובדים בתקופה זו. אני רוצה להודות ליו"ר ההסתדרות שגילה מנהיגות ואחריות בתקופה מאתגרת זו".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי הנחיות ראש הממשלה הערב, החל ממחר צפויים להגיע לעבודה רק עובדים חיוניים במגזר הציבורי. גם במגזר הפרטי הנחה ראש הממשלה על כלל העסקים והחברות שלהם למעלה מ-10 עובדים לצמצם את מספר העובדים הנוכחים במקומות העבודה ב-70%, כשניתן לעשות זאת גם באמצעות עבודה מהבית או במשמרות. הדרישה היא לאפשר הפרדה של 2 מטרים בין עובד לעובד. במקביל הודיע שר האוצר כי תנאי הסף לזכאות לדמי אבטלה, ירדו לשישה חודשי עבודה. לעסקים קטנים ולעצמאיים תנתן האפשרות לדחות תשלומי חובה, ועצמאים יוכלו לקבל גם מענק תמיכה של 6,000 ש"ח. כמו כן ציין כחלון כי הממשלה מגבשת חבילת תמריצים למשק בגובה 5 מיליארד שקלים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website