ההסתדרות וכלל ביטוח חתמו על הסכם קיבוצי: שכר המינימום יעלה ל-6,750 ש”ח

הסכם קיבוצי חדש נחתם היום בין ההסתדרות, חברת כלל ביטוח ופיננסים וועד העובדים. ההסכם החדש מאריך את תנאי ההסכם מ-2017, תוך שמירה על זכויותיהם התעסוקתיות של העובדים.

על-פי ההסכם עדכוני השכר לשנים 2020-2021 יוכלו להגיע עד ל-7.5% בשנה, בהתאם לביצועי החברה. שכר המינימום בחברה עודכן כך שיעמוד על 6,750 שקלים לעובד עם וותק של חמש שנים ומעלה, ו-9,250 שקלים לעובדים עם וותר של למעלה מ-30 שנה. עוד, נקבע בהסכם מענק הצטיינות שנתי בסך 2,000 שקלים שיוענק לעובדים החל משנתם החמישית בחברה.

עוד הוסכם כי עד סוף שנת 2021, תפחת מציבת העובדים בחברה, ב-375 עובדים, בכללם מנהלים – זאת במסגרת התאמת כוח אדם כתוצאה מהשפעת משבר הקורונה. בין היתר, יכלול מספר זה עזיבה טבעית ופרישה מרצון. בנוסף, עובדים בעלי יתרת ימי חופשה צבורים, יצאו לחופשות מרוכזות עד סוף שנת 2020, כדי להקל על מצבה הפיננסי העתידי של החברה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל: "ההסכם הנוכחי דרש מהצדדים הבנה של המצב הנוכחי במשק, תוך שמירה על זכויות העובדים המסורים של החברה". מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים, יורם נוה, אמר: "ההסכם החדש כולל סעיפים חשובים שיתמכו את המשימה הזו. הקיצוץ בכוח האדם ופעולות התייעלות נוספות יחסכו לחברה כ- 100 מיליון שקל בממוצע לשנה, בשנים הבאות, זאת מעבר ליעדים שנקבעו במסגרת התוכנית האסטרטגית של החברה".

ראש חטיבת עובדי חברות הביטוח, מירי גרגיר, אמרה: "ועד העובדים, יחד עם הנהלת החברה, פעלו כדי לשמור על שגרת עבודה יציבה ועל הזכויות של העובדים. אני מאחלת לכולם שנחזור במהרה לשגרה ושנה טובה".

יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח, רוני רז, אמר: "למרות משבר כלכלי חריף ועצמתי המכה במשק, הצלחנו להגיע להסכם קיבוצי יוצא דופן המתבסס על ערבות הדדית ומבטיח גם את הבטחון התעסוקתי של העובדים, ואף מעניק להם את תוספות השכר הגבוהות ביותר בענף הביטוח. אין לי ספק שבאמצעות כוח האדם האיכותי הקיים בחברה, וההסכם הייחודי שנחתם היום נצליח לצאת מהמשבר לעתיד טוב ובטוח יותר". את המו"מ ליווה גם עו"ד כפיר זאב, שייצג את הוועד.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website