ההסתדרות פנתה במכתב לנשיא: “מנע את החרפת המשבר במערך הכבאות”

ההסתדרות פנתה הערב (ראשון) לנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, בבקשה שיפעיל את "סמכותו, שיקול דעתו וכישרונו" על מנת לעצור את התדרדרות מערכת יחסי העבודה במערך הכבאות. זאת, לקראת סיור שמתוכנן בקרוב לנשיא ריבלין באתר נציבות הכבאות וההצלה בראשון לציון.

במכתב שכתב לנשיא ריבלין יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל, כתב כי "הכבאים מגלים אומץ לב ומחרפים נפש בתפקידם, יומם ולילה. עובדות ועובדי מערך הכבאות מסורים ומוכנים למסור נפשם כדי להציל את כל מי שזקוק לכך". עוד הוסיף בר-טל כי ידוע שתוחלת החיים של הכבאים נפגעת וכי הם חשופים לסכנות, פגיעות ומחלות מקצוע. "אך מעבר לכל מה שנראה וגלוי את העין, יש מאבק סמוי ארוך, קשה והרסני של נציב כבאות והצלה בעובדיו הכבאים. ההתנהלות כיום של הנהלת הכבאות מעיבה על ההישגים והקידמה שמערך הכבאות מבקש להתגאות בו".

ההסתדרות וארגון הכבאים הגישו בסוף נובמבר תביעה על סך 5 מיליון שקלים נגד נציבות הכבאות וההצלה, בטענה לפגיעה בזכות ההתאגדות של עובדי מערך הכבאות. לטענת הארגון, פועלת הנציבות בראשות הנציב דדי שימחי לפרק את ארגון העובדים, לצד שורה של אירועי התעמרות בעובדים על רקע צעדיהם הארגוניים.

העתירה מפרטת מסכת ארוכה של אירועים בהם פעלה לכאורה הנהלת הנציבות כנגד כבאים שהשתתפו בצעדים הארגוניים אותם הוביל ארגון העובדים. בין היתר נטען כי מפקד תחנה בקריית מלאכי הורה ללוחמי אש לנקות ציוד מבצעי עם מכחולים קטנים במטרה להשפילם. עוד נטען כי לוחמי אש הממתינים מזה 4 שנים לקורס קצינים ולהשתלמויות נדרשו לחתום על מסמך התחייבות כי לא ייקחו חלק בצעדים ארגוניים, במאבק על תנאי העבודה במערך.

לדברי בר-טל, הכוחניות שמאפיינת את נציב הכבאות ופוגמת בכשירות המערך ובמוניטין שלו, הניעה אותו לקרוא לכבוד נשיא המדינה להתערב במצב ולמנוע את החרפתו.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website