ההרוג ה-80: בן 72 נהרג בעת עבודתו במפעל בחיפה מפגיעת דחפור שנסע לאחור

עובד בן 72, תושב כרמיאל, נהרג מפגיעת דחפור במפעל לחומרי בניין אתמול (שלישי) בצהריים ברחוב חלוצי התעשייה בחיפה. זהו העובד ה-80 שנהרג במקום עבודתו מאז תחילת השנה.

האירוע התרחש בסביבות השעה 12 במהלך ביצוע עבודות עפר בחצר המפעל. חובש רפואת חירום במד"א אלחנן דנינו, סיפר כי גבר כבן 70 שכב על הרצפה כשהוא מחוסר הכרה. "ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים, ולצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

פורסם על ידי ‏‎Hadas Tagari‎‏ ב- יום שלישי, 12 בנובמבר 2019

אהרל׳ה הורוויץ מתנדב זק״א, שטיפל גם הוא בזירה, הוסיף כי פועלים במקום סיפרו לכוחות הרפואה שהטרקטור נסע לאחור ודרס את הפועל. "כשהגעתי לזירה ראיתי את הפועל שוכב סמוך לטרקטור כשהוא ללא הכרה וסובל מפגיעה רב-מערכתית. צוות רפואי נאלץ לאשר את מותו במקום, מתנדבי זק״א צפון טיפלו בגופת ההרוג ובאיסוף הממצאים בזירה הקשה. נסיבות התאונה נחקרת על-ידי המשטרה במקום״.

"חוזרת ונשנות תאונות קטלניות וקשות בהן נפגעים עובדים, בפרט באתרי תשתית ומפעלים, בשל נסיעה לאחור של רכבי עבודה", מסרה מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, הדס תגרי. "עקב הישנותן של תאונות מסוג זה, פנה מנהל הבטיחות התעסוקתית במשרד העבודה והרווחה בתחילת השנה למשרד התחבורה והבטיחות בדרכים, בדרישה כי זה יורה על התקנת מצלמות רוורס ברכבי עבודה, אולם פניות אלה לא נענו".

עובד נוסף כבן 24 נפגע אתמול בצהריים בנפילה מגובה באתר בניה ברחוב אלזיתונה בירושלים. הוא פונה על-ידי מד"א לבית החולים אל מוקסד כשהוא במצב בינוני עם חבלות בגפיים התחתונות.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website