ההתנגדות הוסרה: הממשלה תתמוך בהארכת החוק שיאפשר רכישת דירות בדיור הציבורי בהנחה

הפגנה של פעילי דיור ציבורי (צילום ארכיון: דוד טברסקי)

דוד טברסקיכתב

  • רסס

צרו קשר עם המערכת:

עדכון אחרון: 04.06.2023 | 17:39

  • Share via Whatsapp
  • שתפו
  • צייצו
  • open more

    • שלחו במייל
    • הדפיסו

נושאים קשורים:

הממשלה תתמוך בהצעות החוק שיחדשו את האפשרות לרכוש דירת דיור ציבורי בהנחה על ידי דיירים בדיור הציבורי – כך קבעה היום (ראשון) ועדת השרים לחקיקה. הצעות החוק יובאו להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת בימים הקרובים, והקואליציה צפויה לתמוך בהן ולאפשר את קידומן, לאחר שבחודשים האחרונים שר השיכון יצחק גולדקנופף (יהדות התורה) התנגד לחידוש החוק שתוקפו פקע בפברואר השנה.

שתי ההצעות שזכו לתמיכת הממשלה בוועדת השרים הוגשו על ידי ח"כ קטי שטרית (הליכוד) וח"כ מיכאל ביטון (המחנה הממלכתי). ההצעות קובעות שתוקף החוק יוארך בעשר שנים נוספות. לפי החלטת הוועדה, הממשלה תתמוך בהצעות בקריאה הטרומית, "בכפוף להתניות", כלומר, בהסכמה על כך שלהצעות יוכנסו שינויים מסוימים בהמשך תהליך החקיקה. השינויים עדיין לא פורסמו, וככל הנראה צפויים להקשיח את התנאים לרכישת הדירה.

ח"כ נעמה לזימי (העבודה) הודיעה ברביעי האחרון על כך שחכים מאופוזיציה והקואליציה הגיעו להסכמות עם שר השיכון יצחק גולדקנופף והאוצר בנושא הארכת חוק זכויות הרכישה של דיירי הדיור הציבורי החוק שמאפשר לדיירים לרכוש את דירת הדיור הציבורי שלהם בהנחה משמעותית.

תוקפו של החוק פגה בפברואר האחרון ובתגובה לכך, הצעות חוק שונות, ביניהם של חברי הכנסת יינון אזולאי (ש"ס), אליהו רביבו (הליכוד), לזימי, ביטון ושטרית נתקלו בהתנגדות של שר השיכון יצחק גולדקנופף ושל אנשי משרד האוצר, שהתנגדו לחוק מלכתחילה. לאחר לחץ שהופעל על שר השיכון יצחק גולדקנופף, הוא הבטיח במליאת הכנסת שיגיש הצעת חוק ממשלתית מוסכמת לחידוש חוק הדיור הציבורי.

"התקדמות משמעותית למען הארכת תוקף חוק המכר היום עם קבלת תמיכת ועדת שרים", אמר ח"כ ביטון, "נותרה עוד עבודה רבה להצלת הדיור הציבורי שמופקר על ידי ממשלת ישראל – אך זהו בהחלט צעד בכיוון הנכון.״

"אין נרגשת ממני", אמרה ח"כ לזימי, "אנחנו בדרך לעשות תיקון גדול ולהחזיר את אחד החוקים החברתיים ביותר שנחקקו פה, ולסייע לעשרות אלפי דיירי דיור ציבורי ומשפחותיהם".

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website