הוארך בחמישה ימים מעצרו של החשוד במעורבות במותה של יסמין רז 

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (חמישי) את מעצרו של החשוד במעורבות בגרימת מותה של יסמין רז בחמישה ימים. תחילה, תכננה המשטרה לבקש את שחרורו של החשוד למעצר בית. אך זמן קצר לפני סיום מעצרו, שינתה המשטרה את עמדתה, וביקשה להאריך את מעצרו בשבעה ימים נוספים.

כזכור, החשוד במעורבות מותה של יסמין רז נעצר בתחילת השבוע. זאת, לאחר תקופה בה המשטרה התייחסה לאירוע מותה של רז כאל אירוע התאבדות.

יסמין רז ז"ל (מתוך פייסבוק)

גופתה של רז (28) נמצאה בינואר האחרון ברחוב רבינוביץ’ בחולון, לאחר שנפלה אל מותה מהדירה בה התגוררה בקומה השישית בבניין מגורים באותו הרחוב. רז התגוררה בדירה עם שני דיירים נוספים – הראשון הוא בנה הסיעודי של בעלת הדירה, והשני הוא האדם אשר טיפל בו. יסמין לא התגוררה בדירה זו זמן רב לפני מותה.

מיד לאחר המקרה, נראה כי המשטרה התייחסה לנפילתה של רז כמקרה התאבדות, אך משפחתה של רז התקשתה להאמין בכך. זמן קצר לאחר האירוע, נודע כי שעות ספורות לפני שרז מצאה את מותה היא התקשרה לאימה וסיפרה כי מכים אותה בדירה בה היא נמצאת, וביקשה מבני משפחתה לקחת אותה מן המקום. עוד פורסם כי כשעתיים לפני המוות, רז סולקה מהדירה על ידי שני הדיירים הנוספים, והתפתח ריב בין השלושה.

החשוד שנעצר בחשד למעורבות במותה הינו תושב חולון בן 48. הוא נעצר כחלק מהמשך חקירת התיק בחודשים האחרונים. על יתר פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

עו"ד ניר אלפסה שמייצג מטעם הסנגוריה הציבורית את החשוד ברצח יסמין רז, אמר בסיום דיון הארכת מעצרו כי "התנהלות המשטרה בתיק לכל אורך הדרך ובמיוחד ביממה האחרונה מעלה שאלות רבות ביחס לחשד כלפי הלקוח. תמוה מאוד, שתוך כשעה השתנתה החלטת החוקרים והם החליטו לבקש הארכת מעצר של 7 ימים במקום שחרור. מדובר באדם שמוכר לרשויות בריאות הנפש. בית המשפט קיבל את טענתנו החלופית, לפיה על המשטרה להקפיד בשמירה על זכויותיו לאור מצבו הבריאותי ולפיכך קיצר את משך המעצר".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website