הוארך ב-5 ימים מעצרו של מיקי גנור, שחזר בו מכוונתו לשמש עד מדינה

מעצרו של מיקי גנור, מי שאמור היה להיות עד מדינה ב"תיק 3000" (פרשת הצוללות), הוארך בחמישה ימים. כך הוחלט בדיון בנושא הארכת מעצרו שהתקיים בבית המשפט השלום בראשון לציון לאחר שגנור הודיע אמש (שלישי) כי הוא חוזר בו מעדותו ומכוונתו לשמש כעד מדינה.

המשטרה מייחסת לגנור עבירה של שיבוש הליכי משפט וביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים, זאת לאחר שאמש ביקש גנור להיחקר מחדש במשרדי להב 433, שם מסר לחוקרים גרסה שונה מזו אותה מסר עד עתה. כעת תאלץ המשטרה להחליט האם לסגת מהסכם עד המדינה שנחתם עמו.

נציג המשטרה פתח את הדיון באומרו כי "לפני כשנתיים התחילה בלהב 433 חקירת פרשיית שחיתות חמורה הידועה כפרשת תיק 3000. במהלך החקירה החמורה והסבוכה נחשפו מעשים פליליים חמורים הקשורים ברכש בטחוני שביצעה מדינת ישראל בהיקף כספי עצום. מעורבותו של החשוד בפרשה נחשפה במהלך החקירה ובמהלכה הוא חתם על הסכם עד מדינה". לדבריו, החקירה בתיק הסתיימה לפני ארבעה חודשים ועברה לפרקליטות כשעם סיום החקירה סברה המשטרה כי נגד החשודים נמצאו די ראיות לביצוע עבירות חמורות. "אתמול זומן החשוד שלפנינו לשיחה במשטרה במסגרתה מסר דברים שונים מאלו שמסר בעבר. בשל דבריו אלה הוחלט לחקור אותו באזהרה פעם נוספת ובהמשך לעוצרו".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website