הוארך ההסכם שמסדיר את המשך פעילות המגזר הציבורי במתכונת חירום

יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד והממונה על השכר באוצר קובי בר-נתן, הגיעו להסכמות ביחס להארכת ההסכם שמסדיר את אופן העסקת עובדי המגזר הציבורי במתכונת חירום, לחודש הקרוב.

זאת בהמשך להחלטת הממשלה אמש (שלישי) על הארכת מצב החירום בשבוע נוסף, עד ל-13 באוקטובר, כולל האפשרות שיחולו הגבלות נוספות שישפיעו על פעילות המגזר הציבורי אף בתקופה מאוחרת ממועד זה.

ההסכמות בין ההסתדרות לאוצר תקפות עד ל-15 בנובמבר 2020. הן נועדו לאפשר יציבות להמשך הפעילות במגזר הציבורי בתקופה הזו ולשמור על רמת השירות הנדרשת, תוך הקפדה על ההגבלות. ההסכם עשוי גם לסייע להיערכות מוקדמת של כלל המעסיקים בהתמודדות עם ההגבלות הרלוונטיות אליהם.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי ההסכמות, המעסיקים יפעלו להגדיל את מספר העובדים המועסקים, תוך שינוי סדרי העבודה, על מנת לשמור על היקף השירות שניתן לציבור במסגרת הנחיות משרד הבריאות. בין היתר, המעסיקים יוכלו להפריד בין קבוצות עובדים ולשנות את שעות העבודה הרגילות, באופן שמותאם להגבלות הפעילות ובהתאם לצרכים שקשורים להפעלת כל גוף בתקופת החירום.

העובדים שעל אף המאמצים, לא יהיה ניתן להעסיקם בתקופת ההסכם, בעקבות המגבלות השונות, ישהו בתקופת ההסדר המיוחד בחסות המעסיק, ויהיו זכאים לתשלום בגובה 70% משכרם. המעסיק יבצע הפרשות בגין התשלום לקרנות הפנסיה וההשתלמות על השכר שישולם כאמור, מנת לשמור על רציפות הזכויות של העובדים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website