הורים ועובדים? אלו הזכויות המגיעות לכם במצב החירום

בשל ההתדרדרות במצב הביטחוני בדרום, תאריך רשות המיסים את תוקף התקנות לפיצוי בגין היעדרות הורים מהעבודה. כך החליטו הבוקר שר האוצר כחלון ויו"ר רשות המיסים ערן יעקב, במטרה "לתת וודאות כלכלית להורים".

הארכת התקנות תאפשר לרשות המיסים לשלם פיצויים למעסיקים עבור היעדרות של עובדיהם בגין סגירת מוסדות החינוך בישובי הדרום, עד לסוף יוני 2019. מטרת הארכת התקנות נועדה למעשה לתת להורים וודאות בהחלטה האם להישאר עם ילדיהם בבית, כשהם יודעים כי משכורתם לא תיפגע. במהלך היום תועבר ההחלטה על הארכת תוקף התקנה לאישורה של ועדת הכספים.

(אזעקת צבע אדום בשדרות. צילום: אנה קפלן / פלאש 90)

על פי התקנות, תפצה רשות המיסים מעסיקים ששילמו שכר לעובדים שנעדרו מהעבודה בתנאים הבאים: הנחייה של פיקוד העורף על ביטול הלימודים עקב המצב הבטחוני, העובד הוא הורה לילד עד גיל 14 ומגורים של העובד באחד מהיישובים הנכללים בטווח 40 ק"מ מרצועת עזה. כמו כן הפיצוי יחול על הורה אחד בלבד.

הפיצוי בגין העדרות הורים כתוצאה מביטול הלימודים הוא חלק מתקנה מיוחדת הכוללת פיצוי על נזקים עקיפים שאינם נכללים בנזקים הישירים המכוסים על ידי מס רכוש במסגרת קרן הפיצויים. תוקף תקנה מיוחדת זו פג ב-30 באפריל 2019, בהחלטתם מאריכים שר האוצר ויו"ר רשות המיסים את התקנה בחודשיים נוספים.

התקנה המיוחדת כוללת גם סעיפי פיצוי מיוחדים נוספים הנוגעים לנזקים עקיפים בענפי התיירות והחקלאות. הודעה על הארכת תוקפם של הסעיפים הללו טרם נמסרה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website