הושעתה המאמנת שהתעללה במתעמלת האולימפית לורי הרננדז

לורי הרננדז (19), המתעמלת שזכתה במדליית הזהב בריו 2016 סיפרה על מסכת ההתעללות שעברה במשך 11 שנה מצד המאמנת שלה, מאגיי הייני. הרננדז סיפרה כי המאמנת הכריחה אותה להתאמן גם כשהייתה פצועה, התעללה בה מילולית על בסיס המשקל שלה וגרמה לה להתקפי חרדה. "היו בקרים שהייתי פורצת בבכי ברגע שהייתי מתעוררת, דואגת מהצעקות והכעסים שמחכים לי במשך היום".

"הרעיון לשתף את הסיפור שלי עם העולם מלחיץ אותי מאוד. אבל אני מרגישה שזה יכול לעזור לאחרים או לפחות להעלות את המודעות להתעללות רגשית ומילולית", כתבה הרננדז בעמוד האינסטגרם שלה. "היו לי חוויות רבות שהובילו להתקפי חרדה בהם הייתי פשוט עומדת מול הציוד ו… בוכה".

המתעמלת האולימפית לורי הרננדז בתרגיל הקורה באולימפיאדת ריו 2016. 15 באוגוסט. (AP Photo/Rebecca Blackwell)

הרננדז מספרת על מספר פעמים בהם אזרה אומץ וביקשה מהייני להפסיק את השימוש בשיטות האימון הפוגעניות ותגובתה של המאמנת הייתה שילוב של הכחשה עם טענה שהרננדז "רגישה מדי" ו"לוקחת את הדברים קשה מדי".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לפי הרננדז, ההתעללות בה הייתה פומבית מול מתעמלות אחרות. "היא הייתה משפילה אותי בפני השאר, כל הזמן זורקת הערות פוגעניות ביחס לעליה שלי במשקל. היינו ממשיכות להתאמן גם כשהייתי פצועה. היא הייתה מקללת אותי, לועגת לי בפני אחרים על האופן בו הייתי בוכה ודברים נוספים שהם מעל למילים".

Former US Olympic gymnastics coach Maggie Haney suspended for 8 years https://t.co/jyVl7GkAOo pic.twitter.com/kUKz92P8Hq

— New York Post (@nypost) April 30, 2020

מספר חודשים לאחר זכייתה של הרננדז, אז בת 15, במדליית הזהב הקבוצתית בריו 2016 ובמדליית הכסף האישית במכשיר הקורה, החליטה להגיש תלונה רשמית כנגד המאמנת שלה. לפני שבועיים החליט איגוד ההתעמלות האמריקאי להשעות לשמונה שנים את מאגי הייני (42), אחת המאמנות הבכירות בארה"ב, לאחר שהורשעה באלימות מילולית ופיזית, כלפי הרננדז ומתעמלות נוספות אותן אימנה.

מיד אחרי המשחקים האולימפיים פרשה הרננדז לשנתיים שלמות עד שהחליטה לעשות קאמבק לקראת המשחקים האולימפיים בטוקיו, שבינתיים נדחו ל-2021 בשל מגפת הקורונה. כעת היא מגלה שהסיבה לפרישה הארוכה בגיל כל כך צעיר הייתה השנאה שרכשה לענף, בעקבות ההתעללות ממנה סבלה, שלפי דבריה, "תשאר איתה לנצח".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website