הותר לפרסום: רוצח הנערה אורי אנסבכר ביצע את המעשה ממניע לאומני

הותר לפרסום הערב (ראשון) כי מחקירתו בשב"כ של עראפת ארפאעיה, תושב חברון בן ה-29 החשוד ברציחתה של אורי אנסבכר ז"ל בת ה-19, עולה כי הרצח בוצע ממניע לאומני. במהלך חקירתו שיחזר את הרצח בפני חוקרי השב"כ והמשטרה וקשר עצמו באופן מובהק למקרה. מהשב"כ נמסר כי חקירתו נמשכת ופרטי החקירה נמצאים תחת צו איסור פרטים.

במהלך ליל מוצ"ש פעלו כוחות צה״ל בעיר חברון. במהלך הפעילות מיפו הכוחות את בית החשוד, לצורך בחינת אפשרות הריסתו. ארפאעיה נעצר בשעות הערב ביום שישי, בפעילות משותפת של שב"כ, הימ"מ ומשטרת ישראל.

מאז גילוי גופתה של אנסבכר בשעות הערב ביום חמישי, פעלו משטרת ישראל והשב"כ בשיתוף פעולה לפענוח הרצח. החקירה הובילה למבצע משותף של המשטרה, לוחמי הימ"מ, שירות הביטחון הכללי וצה"ל, שנערך בשעות הערב שלשום, ובמהלכו נעצר ארפאעיה ברמאללה. הכוחות שעצרו את ארפאעיה נתקלו בהפרות סדר מצד צעירים שיידו אבנים וחפצים שונים על כלי הרכב שהשתתפו בפעולה.

מחקירתו של ארפאעיה בשב"כ עולה כי בבוקר יום חמישי יצא מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג’אלה, הנמצא דרומית לירושלים. ארפאעיה צעד לכיוון היער, שם הבחין באנסבכר, תקף ורצח אותה.

כזכור, גופתה של אורי אנסבכר נמצאה ביער הסמוך למוזיאון ‘עין יעל’, הנמצא בדרום ירושלים. אנסבר נעדרה מאז שעות הצהריים ביום חמישי, ונמצאה בשעות הערב כשהיא ללא רוח חיים ועל גופה סימני אלימות.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website